Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valeprohvet pühakirja tsiteerimas ehk Ilvese variserlik piiblisoovitus

-
08.04.2019
Toomas Hendrik Ilves jäi Eestile meelde selfide tegija, nätsunärija ja vasakliberaalse mõttelaadi sissetoojana.
© Mati Hiis/Õhtuleht

Kui lugeda uudist “Ilves soovitab võimuliidul piiblit lugeda”, siis tekib kohe reageering: “Vaata, kes räägib!”

Hetkel ei tahakski keskenduda mitte Toomas Hendrik Ilvese konkreetsetele tähelepanekutele võimuleppe osas, vaid politikaani soovile seostada oma arvamus Pühakirjaga – variseri suust piiblitõdesid kuulata on üsnagi eemaletõukav.

Valeprohvet Ilves kirjutab: “Eesti PS §40 järgi on riik ja kirik lahus, ent pühapäeva hommikul, Eesti sisepoliitilise olukorra kujundajaile mõeldes, tasub Piiblit lugeda. Täna siis Jesaja raamatust ‪5:20‬: “Häda neile, kes nimetavad head halvaks ja halba heaks, neile, kes teevad valguse pimeduseks ja pimeduse valguseks, magusa mõruks ja mõru magusaks!””

Kõigepealt peab endine riigipea millegipärast rõhutama riigi ja religiooni lahusust – tõsised usklikud seda enne Piibli tsiteerimist kindlasti ei tee, see on rohkem ateisti rida.

Rääkides aga prohvet Jesaja sõnadest, siis just Toomas Hendrik Ilvese valitsemise ajal hakati Eestisse tooma nn “euroopalikke väärtusi” ja vasakliberaalset multikultiideoloogiat, mille tagajärjel hakati rääkima “uutest normaalsustest”, mis tähendas pommiplahvatusi senise turvalisuse asemel, homoseksualismi mees-naine-lapsed peremudeli asemel, Brüsseli kuldvasika kummardamist oma esiisade maa austamise asemel, võõrideoloogiate importi ja omaksvõtmist terve talupojamõistuse asemel, ja nii edasi.

Jesaja lause “Häda neile, kes nimetavad head halvaks ja halba heaks, neile, kes teevad valguse pimeduseks ja pimeduse valguseks, magusa mõruks ja mõru magusaks!” pidanuks kõlama juba siis, kui Ilves eesti poliitikasse ilmus, sest just temasuguste eest prohvet inimesi hoiataski.

Võimuliit teeb pigem igavese videviku tagasi valguseks ja pimeduseks, ära rikutud maitsed selgesti eristatavateks mõrudaks ja magusaks maitseks ning eraldab ka lambanahas hundid karjast.

Toomas Hendrik Ilvesele võiks meelde tuletada hoopiski seitsmendat käsku “Sina ei tohi varastada!” ja kaheksandat käsku “Sina ei tohi anda valetunnistust oma ligimese vastu.” Esimene neist puudutab “ärmatamist” ja teine kõike seda, mida on Ilves laimuna rahvuskonservatiividest rääkinud.