Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Valetajate valitsus: kriisis vaevleva haridussüsteemiga Eesti haridusminister käib välismaal kiitmas seda, mida tegelikult pole

-
14.02.2024
Just Elsa Gretškina hariduspoliitikat ENSV ajast Kristina Kallas Eestis juurutabki.
© Internet

Eestis lõppes äsja õpetajate streik, mille aluseks polnud ainult palgaprobleemid, vaid kogu hariduskorraldus; riigis suletakse väiksemaid maakoole ja tõmmatakse koomale gümnaasiume; sündivus väheneb ja üha vähem noori astub kõrgkooli – kust küll leitakse siin mingi “mudel”, mida välismaal tutvustada?

Ilmselgelt järjekordsel poliitturismiretkel käinud Kristina Kallas olevat tutvustanud mingit projekti araablastele, samas kui Eestis pole üldsus sellisest asjast suurt midagi kuulnud.

Haridusministeeriumi kodulehelt leiab: “Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas viibib esmaspäeval ja teisipäeval töövisiidil Araabia Ühendemiraatides. Kohtumisel haridusminister Ahmad Belhoul Al Falasiga tutvustab minister Kallas väljatöötamisel olevat Eesti kooli mudelit ning otsib võimalikke koostöökohti nii alus-, üld- kui kõrgharidusvaldkonnas.

„Eesti haridus on suure potentsiaaliga ekspordiartikkel. See on meie võimalus tugevdada Eesti positsiooni rahvusvahelisel areenil ning just seepärast oleme koos ülikoolide ja Education Estoniaga välja töötamas Eesti kooli mudelit, mille vastu on teiste seas huvi üles näidanud ka Araabia Ühendemiraadid,“ rääkis positiivselt meelestatud minister Kallas visiidi eel.”

Seega käib kriisis vaevleva haridussüsteemiga Eesti haridusminister välismaal kiitmas midagi, mida Eestil ei ole. “Kristina “Pastlad ja kannel eestlastele” Kallas tõestas taas, et Reformierakonna, Eesti 200 ja sotside valitsus on valetajate valitsus.

Kahtlane on ka koostöö Araabia Ühendemiraatidega, kes teevad tihedat koostööd Venemaaga. Mullu detsembris kirjutas Postimees: “Vladimir Putin külastas sel nädalal nii Araabia Ühendemiraate kui Saudi Araabiat. Emiraatide pealinnas Abu Dhabis, kus toimus COP28 kliimakonverents, võeti ta väga suurejooneliselt vastu. Emiraatide riigipea šeik Mohammed bin Zayed Al Nahyan nimetas teda kalliks sõbraks.”

Samas uudises kirjutati: “Eesti kaitsetööstuse au ja uhkuse Milremi nõukogu esimees Riho Terras ning infoturbejuht Priit Rebane lahkuvad oma positsioonidelt. Mõlemad toovad ebameeldiva arenguna välja Araabia Ühendemiraatide ja Venemaa presidendi Vladimir Putini hiljutise semutsemise. “Naerev Putin Araabia Ühendemiraatides ja kõik rääkimas sellest kui “suurest sõprusest” ei ole midagi, mille üle uhkust tunda,” sõnas Rebane.

Kristina Kallas on poliitprojekti Eesti 200 üks pealoojatest, see erakond aga sai hiljuti suuri annetusi Oleg Ossinovskilt, kes omakorda tegi Eesti Ekspressi andmetel koostööd Vene oligarhi Usmanoviga. Kuidagi jõuavad Eesti 200 skeemid alati otsaga Venemaale. Või ka Ukrainasse, seda sõdivat maad annetuste arvelt paljaks röövides.

Kristina Kallas on varemgi käinud poliitturismireisidel, mille aluseks on nimetatud “Eesti suurepärase haridussüsteemi” tutvustamist. Siis on nendes maadeski õpetajate streike oodata.

Uued Uudised