Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valgamaal möllanud tormi tõttu on paljud majapidamised juba 72 tundi ilma side ja elektrita

05.07.2016
IMG_2444

Pühapäeval tabasid Valgamaad ränk äiksetorm ja tugevad tuuleiilid. Teatud koridoridest läks läbi ka tromb, mis võttis maha paljud teele ette jäänud puud, eletriliinid ja mobiilmastid. Kõige rohkem said kannatada Taheva, Karula, Lüllemäe ja Hargla vald. Puid oli teele langenud kilomeetrite viisi, laastatud on ka surnuaiad kus puud hauaplaatidele ja pinkidele langesid. Teateid inimohvitest õnneks puuduvad.

Palju pahandust tegi aga tuul elektri- ja sideliinidele. Valgamaa omavalitsustest on kõige halvem olukord Taheva vallas. Seal on rivist välja 3 alajaama ja ligi 612 majapiamist. Elekter on olemas vaid 10,7 % valla elektritarbijatest. Karulas on elektrita pool tarbijatest ehk ligi 406, seal on samuti rivist väljas 3 alajaama. Paljud vallad on ka ilma mobiililevi ja internetita.

Kohalikud elanikud on pahased ja meeleheitel. “Külmkapid sulavad, toit rikneb ja pimedus on maad võtnud, välismaailmaaga enam ühendust ei saa,” kurdab samas piirkonnas elav Riigikogu saadik Uno Kaskpeit. Rikete parandajad ei ole võimalised olukorda normaliseerima ning see jätkub juba teist ööpäeva järjest. Antud situatsioon viitab Kaskpeiti sõnul riigi üldisele suutmatusele kriisiolukorras midagi kiiresti ette võttta. “Kui Eestit peaks tabama terrorirünnakud, on need ilmselt väga tõhusad, sest suured maa-alad on võimalik välismaailmast pikaks ajaks täielikult ära lõigata. Kas aga sellise suutmatuse eest riiklikul tasandil keegi vastutab? Ilmselt mitte ja see on väga kurjast,” pahandab Kaskpeit.

Kohalikud elanikud kurdavad, et taolist külma ja ükskõikset suhtumist riiklike struktuuride ja monopolide poolt poleks nad oodanud. Kui kuskil pagulaskeskuses süüdatakse mingi ruutmeeter seina, on kohe kohal nii president kui peaminister, aga kui terved vallad on ööpäevad läbi ilma side ja elektrita ei reageeri mitte keegi, ütleb tundmatuks jääda sooviv kohalik elanik. “Oma inimestest Eesti valitsus ei hooli ja sellest on kahju, võõraste eest võib ju hoolitseda kuipalju tahes, aga kui oma elanikud korda ei lähe, ei vääri selline riigi juhtkond mitte punast pennigi!”

NB! 6.juuli seisuga polnud ei elektrit ega internetti ikka tagasi tulnud, seega on kriisiolukord kestnud juba vähemalt 72 tundi

UU
FOTO: Tuulemurrud teedel