Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Väliseestlased, enne hukkamõistu kuulake ära ka teine pool!

-
01.04.2019
Raamatu “Välis-Eesti 100” esitlus.
© Erki Pärnaku/Õhtuleht

Peavoolumeedia levitab ägedalt teateid sellest, kuidas välismaal elavad eestlased protesteerivad EKRE kaasamise vastu valitsusse, aga kuivõrd teavad nood üldse Eesti olusid?

Võib arvata, et enamik väliseestlastest väljaspool Soomet on kuulnud ainult euromeelsete hala ja Eestist võimendatavaid hirmujutte.

Rootsieestlased andsid pühapäeval Stockholmi Eesti saatkonna ees suursaadik Merle Pajulale üle oma avaliku pöördumise Eesti presidendi, õiguskantsleri ja peaministrile edastamiseks, tundes muret Eesti demokraatia, põhiseadusliku korra ja inimõiguste olukorra pärast, kirjutab BNS.

Tähelepanuväärne on see, et kirja andis üle Evelin Tamm, kes takistas juba enne valimisi rahvuskonservatiivide osalemist Rootsis toimunud debattidel.

“Mõistame hukka toimunud rünnakud võõrkeelsete ja teise nahavärviga vähemusgruppide, LGBTQ ja juudi kogukondade, naistearstide, inimõiguslaste, kultuuritegelaste, ajakirjanike ja kohtunike vastu,” kirjutatakse pöördumises. Just neid tegelasi nimetasid Mart ja Martin Helme uuteks priviligeerituteks, keda ei tohi enam isegi kritiseerida!

“Kõrvuti Eesti pagulaste ja nende järeltulijatega kirjutas ühines sõnumiga Eesti teadlasi, ettevõtjaid ja spetsialiste, kes elavad ja töötavad Rootsis Euroopa immigrantidena,” kirjutab BNS.

Arvata võib, et suur osa 1944. aastal emigreerunutest, kes on Läänes liberaalse multikultiideoloogia sees elanud, ei tea kohe mitte midagi Tallinna tänavatel valitsevast vene keelest ja kaduvast Ida-Virumaast ning mõtlevad endiselt: “Ma tahaksin kodus olla, kui Päts on president, ja Laidoner juhatab väge, ja maksab Eesti sent!”

Uute Uudiste hinnangul pole väliseestlastel olnud võimalust kodumaal tegelikult toimuvast õiget pilti saada, nad kuulevad seal tüüpilist euromeelset sündmuste kajastust, neil jääb kätte saamata rahvuskonservatiivide sõnum, ja seetõttu on nad lihtsalt infosulus. Siit ka uus väljakutse EKRE-le – laieneda igale poole, kus eestlasi on.

Tasub teada, et Rootsis on immigratsioonivastane erakond Rootsi Demokraadid samuti põlu all, kuid viimati arvas 58% rootslastest, et rahvuslased võiksid võimu juures olla.

Järgnevalt üleskutse väliseestlastele – enne kui te lähete kaasa hukkamõistuga, kuulake ära ka teine pool, ja te näete, kes on tõeliselt Eesti pärast mures! Ainult EKRE tagab selle, et koju naastes kuulete te veel eesti keelt ja näete eesti inimesi, mitte ei satu araablaste ja aafriklaste keskele!

Ja Tallinnas oli üks meeleavalduse «Jah vabadusele, ei valedele» korraldajatest keegi Gasbar Shabad…