Välisministeerium kavatseb joobespäi tabatud Indrek Tarandiga töösuhte lõpetada

Eesti,
©Scanpix
Kas pärast järjekordset skandaali ikka keegi veel usub, et Indrek Tarandi tegusid ei mõjuta viinakuradike?

Välisministeeriumi sõnul alustatakse Indrek Tarandi juhtumi osas sisemenetlust ning töösuhe mehega plaanitakse lõpetada.

Välisministeeriumi meedianõunik Sarah Adamson sõnas Postimehele, et ministeerium on alustamas asutusesisest distsiplinaarmenetlust avaliku teenistuse seaduse alusel. Menetluse ajal Tarand teenistuja ametiülesandeid ei täida.

Igasugune seaduse rikkumine, sealhulgas joobes juhtimine on Välisministeeriumi hinnangul lubamatu ning sobimatu käitumine. Sündmuse täpsemad asjaolud selgitatakse välja menetluse käigus. «Välisministeeriumi töötaja peab olema seadusekuulelik ning käituma väärikalt nii teenistuses olles kui ka väljaspool teenistust, sealhulgas hoiduma tegevusest, mis diskrediteeriks teda ametnikuna või kahjustaks ametiasutuse mainet. Teenistujaga seetõttu töösuhet jätkata ei saa,» lisas Adamson. (BNS)

Tarand on lisaks välisministeeriumile jõudnud pärast miitinguskandaali olla ka kooliõpetaja.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused