Välisministeerium: pendelränne Eesti ja Soome vahel katkeb (täiendatud)

Rubriik Eesti On
- Updated
©Uued Uudised
Soomes tööl käijatel tuleb arvestada piiride sulgemisega. Pilt on illustratiivne.

Kuna Soome suleb piirid, pole pendelränne Eesti ja Soome vahel senisel kujul võimalik ning inimestel tuleb otsustada, kas olulisem on jääda praegu tööle Soome või tulla tagasi Eestisse.

Soome valitsus otsustas sulgeda piirid 19. märtsi keskööl, see tähendab, et sellest hetkest alates ei ole pendelränne Eesti ja Soome vahel enam võimalik, edastas välisministeerium.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seega tuleb kõikidel Eestist Soome tööl käivatel inimestel otsustada, kas olulisem on jääda praegu tööle Soome või tulla tagasi Eestisse.

“Soome piirivalve võib vaid põhjendatud juhtudel lubada piiri ületada töö eesmärgil. Näiteks tagamaks kaupade liikumine, elutähtsa teenuse osutamine,” ütles välisminister Urmas Reinsalu. Näiteks võivad sellesse kategooriasse kuuluda autojuhid, kes veavad kaupa Eesti ja Soome vahet või meditsiinitöötajad.

Ka tuleb arvestada, et nii Eestisse Soome sisenemine kui ka Soomest  Eestisse sisenemine toob kaasa kohustuse viibida 14 päeva karantiinis. (BNS)

Vahepealsed arengud on uudist muutnud.

Soome teatas kolmapäeva pärastlõunal, et seoses piirikontrolli sisseseadmisega 19. märtsist on küll muutunud riiki sisenemise tingimused, aga kõik need isikud, kellel on Soomes elamisõigus, saavad jätkuvalt riiki siseneda.

See tähendab, et nii 50 000 alalise kui ka 20 000 ajutise elamisõigusega eestlast saavad ka edaspidi Soome ja kaugemalt Eestisse tulijad Soome kaudu koju tagasi. Riiki siseneda saavad muuhulgas ka piiriülesed töötajad, kellel on kehtiv tööleping Soomes töötamiseks.

Piiriülestele töötajatele ei rakendata Soomes isolatsiooni nõuet, kuid nad peavad arvestama, et Soomest Eestisse sõites on alates 17. märtsist kehtestatud 14-päevane eneseisolatsioon. Isolatsiooni eesmärk on takistada koroonaviiruse levikut.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused