Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Välisminister Liimetsa Talibani-usk näitab PortoRollo valitsuse moraalset allakäiku

09.09.2021
Välisminister Eva-Maria Liimets kordas taas valitsuskoalitsioonile omast väidet sõjalisest konfliktist Ukrainas.
© Uued Uudised

Ajal, mil Afganistanis vajub usuäärmusluse sohu, esitab Kaja Kallase valitsuse minister Eva-Maria Liimets päris kummalisi seisukohti.

Delfi kirjutab: “Välisminister Eva-Maria Liimets (Keskerakond) oli ETV saates “Välisilm” Talibani teatud lubaduste osas pigem optimistlik ja rääkis ühisosa leidmisest.”

“Taliban on ka omalt poolt avaldanud oma soove rahvusvahelisele üldsusele. See on koht, kus nendega tuleb läbi rääkida ja öelda, mis tingimustel see edasine tulevikukoostöö välja näeb,” märkis Liimets.

Liimetsa sõnul on Taliban öelnud ka positiivseid sõnumeid, näiteks lubanud kõigile, et nad ei pea Afganistani jäädes kartma oma elu pärast ja kutsunud nii mehi kui ka naisi naasma oma töökohtadele. Küsimusele, kas Liimets usub taolisi Talibani lubadusi, vastas ta, et tuleb otsida ühisosa, et läbirääkimistega edasi minna.

BNS kirjutab samas: “Uus Talibani valitsus, mis kolmapäeval Afganistanis tööd alustas, koosneb üksnes karmikäelistest lojalistidest ning seal pole naisi, ehkki varem lubati kõiki afgaane kaasavat administratsiooni.

Taliban kohtab juba esimesi proteste oma valitsuse vastu. Kolmapäeval Kabulis alanud meeleavaldus aeti kiirelt laiali, sama juhtus ka riigi kirdeosas Faizabadis.

Sajad inimesed protestisid teisipäeval pealinnas Kabulis, samuti Heratis, kus lasti kaks meeleavaldajat maha.

Austraalia meediakanal SBS TV tsiteeris neljapäeval Afganistani islamiliikumise Talibani esindajat, kelle kinnitusel keelatakse riigis naiste sport ja eriti naiste kriket.

“Kriketis võivad nad silmitsi seista olukorraga, kus nende nägu ja keha ei ole kaetud. Islam ei luba naisi niimoodi näha,” tsiteeris telekanal Talibani nõndanimetatud kultuurikomisjoni asejuhti Ahmadullah Wasiqi.”

Keskerakonna ministri lootus Talibaniga häid suhteid hoida on afgaani naiste valukarjete taustal õõvastav.