Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Välisminister Mikser ei kahetse riigikogu liikme pikalt saatmist: olen niigi liiga kaua vaikinud

-
07.07.2017
Laadime sisu...

Välisminister, sotsialist Sven Mikser kirjutas oma sotsiaalmeedia kontol, miks ta närvid kaotas saates Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda kuuluva riigikogu väliskomisjoni liikme Henn Põlluaasa roppu kohta.

“6. juulil Roomas Lõuna-Euroopa rändekonverentsil viibides tabas mind mõningane üllatus, kui kuulsin, et kodumaal nõuab EKRE Henn Põlluaasa isikus minu viivitamatut tagasiastumist välisministri ametist. Põhjuseks välisministeeriumi kodulehel avaldatud ühispöördumine, milles väljendatakse toetust nädalavahetusel Tallinnas toimuvale Baltic Pride üritusele ja LGBTI kogukonna õiguste edendamisele üldiselt. Avalduse, millega välisministeerium ühines, algatasid mitme Euroopa Liidu riigi suursaatkonnad ja sellega on praeguseks liitunud enamik Tallinnas resideeruvaist diplomaatilistest esindustest.

Põlluaasa sõnul sisaldavat too avaldus aga “Eesti mainet rängalt kahjustavaid süüdistusi” ja “mustavat Eestit ja teisi Balti riike teadlikult ja tahtlikut”. Midagi taolist selles avalduses tegelikult muidugi ei sisaldu, kuid ega see, et mina kui “sotsialist” olen ekrelaste arvates juba loomuldasa liberast, tolerast ja Eesti rahva vaenlane, mind iseenesest ehmatama ei peaks.

Põlluaasa avaldusele järgnenud paari tunni jooksul algas aga miski, mida ma isiklikult ei olnud kunagi varem kogenud – minu Facebooki konto massiivne trollimine. Näiteks ilmusid minu pere laulupeo-piltide alla otsesemad ja kaudsemad ähvardused ja needmised, millest leebemad soovitasid mulle eutanaasiat ja räigemad ei kannata kahjuks siinkohal ära trükkimist. Sõimulaviin tabas ka minu e-maili kontot.

Pean tunnistama, et vajadus oma lähedastele seletada, et “ega need onud tegelikult teie issit ära tappa ei kavatse” viib isegi palju näinud ja igasugust suhtumist kogenud poliitiku veidi rööpast välja.

Ilmselt seetõttu juhtuski, et kui isand Põlluaas riigikogu väliskomisjoni istungil teatas, et ei tunne vähimatki vastutust oma alusetute süüdistuste ja viha kütvate avalduste tagajärgede eest, siis kasutasin üksjagu reljeefseid väljendeid, mida oleks olnud mõnevõrra sobivam välja öelda mujal kui parlamendi auväärsete võlvide all.

Öeldu sisu pärast ma süümepiina ei tunne. Ja öelda tuleb, sest tegelikult on EKRE pagulasi, geisid, liberaale, ajakirjandust ja kohtuvõimu rünnates juba ammu läinud liiga kaugele. Kui siin üldse midagi kahetseda, siis eelkõige seda, et mina (ja mitte ainult mina) olen mõnikord varem kas laiskusest, mugavusest või argusest vait olnud, kui ähvardatakse-kiusatakse-trollitakse mõnd teist “tolerasti”,” õigustab välisminister Mikser oma vulgaaritsemist.

UU