Välisminister Sven Mikser saatis riigikogu liikme “karu persse”

Rubriik Eesti On
- Updated

Väliskomisjoni istungil sõimas välisminister Sven Mikser riigikogu väliskomisjoni liiget Henn Põlluaasa vulgaarsete sõnadega, mistõttu nõuab Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) veelgi tungivamalt välisminister Mikseri tagasiastumist või taandamist peaminister Jüri Ratase poolt.

Riigikogu väliskomisjoni istungil oli teemaks 17. juulil toimuva EL-i välisasjade nõukogu päevakorras olevate teemade tausta ja Eesti seisukohtade arutelu. Istungil keeldus välisminister Sven Mikser vastamast väliskomisjoni liikme Henn Põlluaasa küsimusele, mis puudutas Vahemere rändekriisi ja Euroopa Liidu sõjalise missiooni EnaforMed Sophia võimalikku tegutsemist Liibüa territoriaalvetes.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE fraktsiooni aseesimees ja väliskomisjoni liige Henn Põlluaas on nördinud. „Vaatamata sellele, et nõudsin teemas püsimist ja minu küsimusele vastamist, viis ärritunud Mikser jutu hoopis eilsele EKRE avaldusele, milles soovitasin tal astuda tagasi, kuna tema juhitav välisministeerium tegeleb töö ajal kõrvaliste ajadega: homofestivali ja selle aktivistide tunnustamisega ja on ühinenud seni Kremlist kostnud retoorikaga justkui puuduks LGBT kogukonnal Balti riikides inimõigused ja nõuti nendevastase vägivalla ja diskrimineerimise lõpetamist. Välisminister saatis mind pärast mitmete alusetute süüdistuste esitamist sõna-sõnalt KARU PERSSE!“ kirjeldas Põlluaas tänase istungi käiku.

„Sotsiaaldemokraadist ministril puudub ilmselt igasugune arusaamine, mis on viisakas käitumine ning välisministri ja välisministeeriumi ülesanded ning ampluaa. Homofestivalide ja –paraadide ülistamine ja avalikkuse nn. homoteadlikkuse tõstmine ei ole seda kindlasti mitte, samuti homoaktivistide kiitmine nende „olulise töö“ eest. Olgu öeldud, et ükski rahvusvaheline monitooring ei ole tuvastanud selliseid rikkumisi ja diskrimineerimist Eestis ega teistes Balti riikides. Välisministri ühinemine sellise pöördumisega on otseselt Eesti riiki ja rahvast laimav ning halvustav,“ on Põlluaas veendunud.

EKRE aseesimehe Henn Põlluaasa sõnul seisab ta välisministri ropendamise, matsliku käitumise ja valitsuse esindajale absoluutselt lubamatu ja solvava sõnakasutuse tõttu veelgi kindlamalt enda ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna eilse nõudmise taga – sotsist välisminister Sven Mikser peab viivitamatult astuma tagasi.

„Eesti Konservatiivne Rahvaerakond taunib resoluutselt välisminister Sven Mikseri käitumist. EKRE leiab, et SDE liikmest välisminister Mikseri äärmiselt inetule käitumisele puudub igasugune vabandus ja tema jätkamine ministriametis on välistatud. Juhul, kui Mikser ise tagasi ei astu, peab peaminister Jüri Ratas välisministri tagandama,“ lisas ta.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused