Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Välisminister Tsahkna tõestas taas, et Eesti võimuritel pole vähimatki reaalsustaju

-
04.01.2024
Margus Tsahkna
© UU

Ukrainat on vaja aidata, aga ennekõike sõjaliselt, kuid Eesti ametipulgad tahavad maksumaksja raha panna sinna, kus see esimese raketi plahvatades ära põleb.

BNS vahendab: “Välisminister Margus Tsahkna sõnul on Eesti eesmärk näidata maailmale, et Ukraina ülesehitamisega on võimalik tegeleda juba ka sõja ajal. Tsahkna sõnul on Eesti paika pannud, et nelja aasta jooksul eraldatakse otseselt Ukraina ülesehitamiseks 138 miljonit eurot.

Välisministri sõnul on Eesti juba alustanud lasteaedade ja perekodude ehitamisega, samuti on projektiks olnud sillaehitus. “Sellega näitab Eesti, et ka sõja ajal saab ülesehitustöödega tegeleda,” ütles Tsahkna. Ta lisas, et selle aasta eelarves on Ukraina ülesehitustöödeks mõeldud 14 miljonit eurot.”

Mis toimub Ukrainas tegelikult?

BNS: “Vene vägi korraldas ööl vastu neljapäeva Ukraina Donetski oblastis raketirünnaku Kurahhovole, hävinesid lasteaed ja kool, teatas oblasti sõjaline administratsioon. “Kurahhovo kesklinn raketilöögi all. Kesköö paiku saatsid venelased linnale raketid – hävitasid lasteaia, kooli, ambulatooriumi ja kohviku. Lisaks sellele sai kannatada arvukalt mitmekorruselisi maju,” kirjutas oblasti sõjalise administratsiooni juht Vadim Filaškin oma Telegrami-kanalis.

Vene okupandid ründasid teisipäeval Ukrainat ligi 100 erinevat tüüpi raketiga, president Volodõmõr Zelenskõi sõnul olid nende trajektoorid välja arvutatud nii, et tekitada võimalikult palju kahju, vahendas kolmapäeval portaal Unian.

“See on täiesti tahtlik terror. Ja just viimastel päevadel – 29. detsembrist tänaseni – on Venemaa Ukraina vastu kasutanud juba ligi 300 raketti ja üle 200 Shahedi. Mitte ükski riik pole veel tõrjunud sarnaseid rünnakuid: droonid ja raketid, sealhulgas ballistilised. Ainuüksi täna tulistati alla kümme Kinžali,” ütles ta oma videosõnumis.”

Nagu näha, ründab Venemaa totaalselt tervet Ukrainat – ja Tsahkna ehitab neile uusi sihtmärke juurde, et ainult raha põletada.

Ja mis toimub samal ajal Eestis?

BNS: “Valitsusliikmed kinnitasid neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et juba jaanuaris arutatakse meetmeid, millega lahendada riigieelarve strateegiasse sissekirjutatud 400 miljoni eurone puudujääk, mida varem plaaniti katta maksutuludega.”

Endil pole raha, aga Ukrainas põletamiseks seda näib jaguvat. Ehk ootaks ülesehitustöödeks siiski sõja lõpu ära.

Uued Uudised