Valitsus arutab EKRE ettepanekul trahvimäärade suurendamist keeleseaduse rikkumise eest

Eesti,
Eesti keele õpikud.

Valitsus arutab homme Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni algatatud keeleseaduse muutmist, et suurendada trahvimäärasid keeleseaduse rikkumise eest.

Eelnõu eesmärgiks on suurendada keeleseaduse nõuete rikkumise eest ette nähtud trahvimäärasid, teatas valitsuse pressiesindaja. Eelnõu algatajate hinnangul on praktikas ilmnenud, et nii füüsilised kui juriidilised isikud ei täida keeleseadust oodatud kvaliteedis. Kehtivad trahvimäärad on madalad, mistõttu trahvide tasumine on muutunud mõnedele ettevõtetele lihtsamaks seaduse täitmisest.

Haridus- ja teadusministeerium ei toeta eelnõu algatatud kujul, kuid peab vajalikuks tõsta trahvimäärasid ning üle vaadata senised mõjutusmeetmed. Ministeeriumil on kavas algatada keeleseaduse muudatus, et vaadata kompleksselt läbi nii eelnõus esitatud kui ka keeleameti poolt esitatud ettepanekud.

 

Allikas: BNS

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused