Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Valitsus ei tule tervisekriisiga toime, Kaja Kallas seab majanduskasvu inimeste tervisest ettepoole, vaktsineerimises valitseb kaos

-
17.02.2021
Tanel Kiik

Uus valitsus on tervisekriisis kinni jooksnud ning pea kaotanud – Eesti on näitajatega punases ning peaminister rahvasaadikute eest peidus, sotsiaalministril on aga kontroll vaktsineerimise üle täiesti kadunud. Eile oli peaminister Kaja Kallas “Aktuaalses kaameras” sunnitud tunnistama, et praeguse vaktsineerimise korraldusega ei saa rahul olla.

Lisaks seletas piiranguid kartev Kallas, et koroonakolded saavad alguse kodust ja töökohtadest, mitte restoranist.

Tänased Eesti ajalehed kritiseerivad oma juhtkirjades riigi suutmatust vaktsineerimist tõhusamalt korraldada ning nõuavad valitsuselt karmimaid piiranguid. Peaminister aga kardab sellega populaarsust kaotada.

Näiteks Äripäev leiab, et valitsejad eesotsas tervise- ja tööminister Tanel Kiigega peavad paremini selgitama ja tõestama, et vaktsineerimisega tegeldakse kogu jaksu ja tähelepanuga, vajadusel hädadest ja eksimustest ausalt rääkides.

Lääne-Tallinna keskhaigla juht Arkadi Popov ütleb, et koroonaolukord Eestis on halvenemas ning reageerida tuleks kiiresti. Popovi sõnul tajub ta ohtu ka selles, et kõrgete numbritega ollakse ühiskonnas ära harjutud.

Eelmist valitsust koroonakriisiga seoses pidevalt kritiseerinud Reformierakond võttis alguses kohe prioriteediks koroonakriisiga toimetuleku, kuid päriselus ollakse fakti ees, et see ülesanne käib neil üle jõu. Peaminister Kaja Kallase retoorika on hambutu ja ebalev, ta seab tüüpilise reformierakondlasena majanduskasvu inimeste tervisest ettepoole.