Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valitsus ettevõtjatele: rohkem kompenseerimise meetmeid plaanis ei ole

-
18.02.2022
Elektriliinid
© UU

Need inimesed, kes lasid ennast uinutada PortoRollo valitsuse ajutisest kompenseerimismehhanismist, peavad nüüd kibeda pilli alla neelama – Kaja Kallase valitsuse kõrged energiahinnad on tulnud selleks, et jääda.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teatel hetkel rohkem kasvanud energiakulude mõju leevendamiseks kompenseerimise meetmeid ettevõtetele plaanis ei ole ning nüüd püütakse leida lahendusi, et vältida sarnast olukorda järgmistel talvedel.

Ka tavainimestel puhul kompenseeritakse teatavasti energiamüüjate kaudu vaid aasta esimese kolme kuu elektriarved, pärast seda aga jäävad Eesti inimesed taas börsituulte tallata. Valitsus ei kavatse teha midagi, et elektrihinnad tootmises või kliimahüsteerias alla viia. Kõrged hinnad jäävad, vähemalt Reformierakonna valitsedes.

Valitsus pakkus kosmeetilise kompenseerimismehhanismi välja kaks päeva enne EKRE miitingut elektrihindade tõusu vastu ning paljud jätsid protestile tulemata. Neile ongi mõeldud ministeeriumi sõnad: rohkem kasvanud energiakulude mõju leevendamiseks kompenseerimise meetmeid plaanis ei ole.