Valitsus hakkab arutama sisserände tõkestamise direktiivi

Eesti,
©UU
Mart Helme

Valitsus koguneb neljapäeval arutama direktiivi, mille peamiseks eesmärgiks on tõkestada ebaseaduslikku sisserännet ja tõhustada piirikontrolli.

Direktiivi esitleb siseminister Mart Helme ja selle kohaselt on lennuettevõtjatel kohustus koguda reisijaid käsitlevat eelteavet kolmandast riigist Euroopa Liitu/Schengeni riiki lendavate reisijate kohta, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Valitsus leiab, et broneeringuinfo ehk PNR andmekoosseisus sisalduvad ka reisijate reisidokumentides sisalduvad biograafilised andmed ning lendude andmed, mistõttu on tulevikus mõistlik luua transpordiettevõtetele üks ühtne kanal riigiga suhtlemiseks, kuhu andmeid tuleks esitada ühe korra.

Kuritegude tõhusamaks ennetamiseks ja uurimiseks tuleks nende andmete kogumist sarnaselt broneeringuinfo kogumisele laiendada Euroopa Liidu sisestele lendudele.

Samuti on oluline analüüsida Euroopa Liidu tasandil võimalust reisijaid käsitleva eelteabe kogumise kohustuse laiendamiseks lisaks lennutranspordile ka teistele transpordiliikidele.

Avaliku konsultatsiooniga küsib Euroopa Komisjon osapoolte arvamusi direktiivi kohaldamisala võimaliku laiendamise kohta Euroopa Liidu/Schengeni ala sisestele lendudele ning lisaks lennuettevõtjatele ka mere- ja/ või maismaatranspordi ettevõtjatele.

UU

2 commentsOn Valitsus hakkab arutama sisserände tõkestamise direktiivi

 • Avatar

  Seal direktiivis PEAB sees olema ka kuidas neist mustadest ja nn ajutistest tudengitest Mustamäel lahti saab.
  Probleeme tuleb ENNETADA mitte ainult tagajärgede ümber nämmutada – näe oleks dantel rattad oleks dante omnibuss.
  Kas ennetame ja välistame Rootsi, Soome, Saksamaa ja mitmete teiste EU riikide probleeme või sureme kuulekalt välja nagu EU plaan ette näeb???

 • Avatar
  Aleksander

  Või pigem on see tõkestamaks et nad ei läheks teistesse EU riikidesse?! Sest ega nad siis lennukiga tule Eestisse, vaid pigem on see vahepaus edasiminekuks.

  Eestisse kui tulevad, siis tullakse ikka laevaga Soomest ja siis Rootsist, ning Venemaa poolt.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused