Valitsus sidus pensionireformi eelnõu usaldusküsimusega

Eesti,
- Updated
©Valitsuse kommunikatsioonbüroo
Evelyn Sepp ajaks hea meelega kogu maailma probleemid praeguse valitsuse kaela. Pilt on illustratiivne.

Valitsus pidas reede hommikul telefoniistungi, millel toetas peaminister Jüri Ratase ettepanekut siduda pensionireformi seaduse eelnõu vastuvõtmine riigikogus usaldusküsimusega.

Ühtlasi palub valitsus riigikogu esimehel kavandada eelnõu teine lugemine ja vastuvõtmine parlamendis 29. jaanuarile 2020, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Selle otsusega võtab valitsus riigikogu rahanduskomisjonilt üle kohustuse menetleda kogumispensioni reformi seaduse eelnõu. See tähendab, et valitsus peab koostama eelnõu uue teksti, vaatama läbi muudatusettepanekud ja uuendama eelnõu seletuskirja.

Usaldusküsimusega seotud kohustusliku kogumispensioni reformi eelnõu uut teksti ja muudatusettepanekuid plaanib valitsus arutada 27. jaanuari erakorralisel istungil.

Pensionireformi eesmärk on muuta kohustuslik kogumispension vabatahtlikuks. (BNS)

Kommentaarid

2 commentsOn Valitsus sidus pensionireformi eelnõu usaldusküsimusega

  • Avatar

    Arvatavasti läheb eelnõu läbi, kuid kiirustamisega võib mõni asi meelest minna. Ja see on rahade väljamaksmise probleem.
    Tuletame meelde vanarahva tarkust: mis hundi suus, see hundi kõhus. Võib juhtuda nii, et seoses II samba rahade väljamaksmisega saavad pangad palju rikkamaks. Seda muidugi juhul kui seadus ei arvesta võimalike manipulatsioonidega.
    Seletan: kui keegi vaatab praegu oma II samba rahalist väärtust ja unistab selle raha kasutamisest, siis võib juhtuda nii, et rahasumma, mille ta kätte saab, on oluliselt väiksem kui praegu pensionifondi poolt näidatud summa. Praegu näidatav rahaline väärtus on aktsiate väärtus, aga väljamakse tegemiseks on vaja need aktsiad maha müüa. Ja siin ongi konks – mis hinnaga need aktsiad maha müüakse? Ja kes on ostja? Tuletame meelde seda, kuidas pangad 2008. aasta kriisist teenisid. Skeem oli lihtne – pangad said palju pankrotivara, mis müüdi väga odavalt pankadele kuuluvatele firmadele, mis need varad hiljem kõrgema hinnaga edasi müüsid. Sama skeemi võib aktsiate müügiga korrata, seda muidugi juhul kui seadus ei pane aktsiakursside muutuse riski pankadele. Ehk siis (näiteks), seadus peaks määrama, et väljamakse summa vastab taotluse esitamise kuupäeva aktsiate väärtusele, mitte aktsiate väärtusele mingi aeg hiljem. Muidu juhtub nii, et väljamakse taotluse esitanud inimesele kuuluvad aktsiad müüakse odavalt maha mõnele kaudselt pangale kuuluvale börsifirmale (mis need hiljem kallimalt maha müüb) ja sente saavale inimesele öeldakse: “Andeks, aga niisugune see aktsiaturg praegu on”.

  • Avatar

    Õeldagu vähemalt, kas Lätis Leedus ja sarnane peesüsteem on!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused