Valitsus toetas EKRE hümnieelnõu, sotsist kultuuriminister Indrek Saar jätkuvalt vastu

Eesti,
- Updated
©Riigikantselei
Eesti hümn

Valitsus toetas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) riigikogu fraktsiooni algatatud eelnõu hümni seadustamise kohta.

Seaduse eelnõu eesmärk on kehtestada hümn kui üks riigi sümboleid seadusega ning määrata kindlaks hümni kasutamise kord. Seaduse eelnõu kohaselt kinnitatakse Eesti Vabariigi hümniks “Mu isamaa, mu õnn ja rõõm”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Valitsus toetas põhimõtteliselt algatatud eelnõu vastavalt justiitsministri ettepanekule. Valitsuse otsus oli konsensuslik, kuid kultuuriminister Indrek Saar soovis protokollida eriarvamuse. Minister toob välja, et eelnõu juures puudub analüüs, milline on tegelik vajadus Eesti hümni seadustamiseks.

Kultuuriministeerium ei toeta eelnõu esitatud kujul, kuna ei pea hümni staatust kuidagi ohustatuks. Samuti ei ole kultuuriministeerium veendunud, et seadus, kui õigustloov akt oleks hümni staatuse määratlemiseks korrektne lahendus.

Justiitsministeerium tegi valitsusele ettepaneku eelnõu põhimõtteliselt toetada.

Nende hinnangul on kavandatud regulatsioon riikluse seisukohalt oluline ning kinnistab veelgi hümni kui ühe sümboli osatähtsust. Küll aga võiks Justiitsministeeriumi seisukohast täpsustada, miks on eelnõust välja jäetud hümni kasutamine rahvus- ja riigipühadel samal ajal, kui mainitud on tähtpäevi, riiklikke tseremooniaid ja teisi pidulikke sündmusi.

Valitsuse arvamus tuleb esitada põhiseaduskomisjonile 21. veebruariks.

Hümni on seadusega kehtestanud suurem osa Euroopa Liidu liikmesriike: Austria, Bulgaaria, Hispaania, Holland, Horvaatia, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Luksemburg, Läti, Malta, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi ja Ungari.

 

LOE LISAKS

EKRE esitas riigikogule Eesti hümni seaduse eelnõu

Justiitsministeerium toetab EKRE hümniseadust, sotsi juhitud kultuuriministeerium on vastu

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused