Valitsus toetas Martin Helme ettepanekut kehtestada EL-i kaitsetegevusele käibemaksu- ja aktsiisivabastus

Eesti,
©Ungari Suursaatkond
Ungari lennukid Eesti taevas.

Valitsus kiitis neljapäevasel istungil rahandusminister Martin Helme ettepanekul heaks Eesti seisukohad direktiivi osas, millega kehtestatakse Euroopa Liidu (EL) kaitsetegevusele käibemaksu- ja aktsiisivabastus.

Ettepanekuga ühtlustatakse käibemaksuga maksustamist ja aktsiisivabastuste korda EL-i ja NATO kaitsetegevuse vallas. Praegu on NATO riikide relvajõududele, kes osalevad ühises kaitsetegevuses väljaspool oma riiki, kaubatarned ja teenuste osutamine käibemaksu- ja aktsiisivaba, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Ühtlasi muudetakse kaubatarned ja teenuste osutamine käibemaksu- ja aktsiisivabaks ka EL-i riikide relvajõududele, kes osalevad väljaspool oma riiki mujal EL-is ühise julgeoleku- ja kaitsepoliitika meetmete rakendamisel. See hõlmab sõjalisi missioone ja operatsioone, lahingugruppide tegevust, vastastikust abi, alalise struktureeritud koostöö (PESCO) projekte ning Euroopa Kaitseagentuuri (EDA) meetmeid.

Eesti toetab võrdse kohtlemise tagamiseks EL kaitsetegevusele sarnase käibemaksu- ja aktsiisivabastuse kehtestamist, mis on ette nähtud NATO kaitsetegevusele.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused