Valitsus toetas Martin Helme ettepanekut kehtestada EL-i kaitsetegevusele käibemaksu- ja aktsiisivabastus

Rubriik Eesti On
©Ungari Suursaatkond
Ungari lennukid Eesti taevas.

Valitsus kiitis neljapäevasel istungil rahandusminister Martin Helme ettepanekul heaks Eesti seisukohad direktiivi osas, millega kehtestatakse Euroopa Liidu (EL) kaitsetegevusele käibemaksu- ja aktsiisivabastus.

Ettepanekuga ühtlustatakse käibemaksuga maksustamist ja aktsiisivabastuste korda EL-i ja NATO kaitsetegevuse vallas. Praegu on NATO riikide relvajõududele, kes osalevad ühises kaitsetegevuses väljaspool oma riiki, kaubatarned ja teenuste osutamine käibemaksu- ja aktsiisivaba, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ühtlasi muudetakse kaubatarned ja teenuste osutamine käibemaksu- ja aktsiisivabaks ka EL-i riikide relvajõududele, kes osalevad väljaspool oma riiki mujal EL-is ühise julgeoleku- ja kaitsepoliitika meetmete rakendamisel. See hõlmab sõjalisi missioone ja operatsioone, lahingugruppide tegevust, vastastikust abi, alalise struktureeritud koostöö (PESCO) projekte ning Euroopa Kaitseagentuuri (EDA) meetmeid.

Eesti toetab võrdse kohtlemise tagamiseks EL kaitsetegevusele sarnase käibemaksu- ja aktsiisivabastuse kehtestamist, mis on ette nähtud NATO kaitsetegevusele.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused