Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valitsuse järjekordne seaduseelnõu tõstab perede kommunaalkulusid

-
18.06.2021
Peenike pihus
© UU

Kui võtta aluseks kolmeliikmeline leibkond, kes elab kolmetoalises korteris ning tarbib vett, elektrit ja kaugkütet, suureneks pärast justiitsministeeriumi plaani teostumist pere kulu.

See juhtub, kui teostub justiitsministeeriumi uus plaan küsida monopoliseisuses ettevõtetelt tasu, mille lõpuks maksavad kinni tarbijad.

Äripäev kirjutab, et justiitsministeerium saatis arvamuse avaldamiseks seaduseelnõu väljatöötamiskavatsuse, millega laekuks tulevikus osa konkurentsiameti eelarvest reguleeritavatelt ettevõtjatelt järelevalvetasuna. Tasu suurusjärk oleks 0,02–0,2% reguleeritud ettevõtja käibest.

Ministeeriumi plaan puudutab vaid monopoolses seisundis olevad ettevõtjad, kelleks on ministeeriumi teatel elektri- ja gaasivõrgud, kaugkütteettevõtjad (kaugküttevõrgud ja tootjad), vee-ettevõtjad, universaalse postiteenuse osutaja, raudtee-ettevõtjad, sadamad ning lennujaam. Elektri tootjad ning elektri- ja gaasimüüjad järelevalvetasu ei maksaks, kuna tegemist on vabal turul ja omavahel konkureerivate ettevõtjatega, teatas justiitsministeerium.

Ettevõtete ja tarbijate jaoks tähendab uus plaan hinnatõusu.