Salamemo: Ida-Virumaa venestub ja konflikti korral Venemaaga ei pruugi me suuta olukorda sealsetes linnades kontrollida

Rubriik Eesti On
- Updated
©Scanpix.
Narva linnus.

Eesti valitsuse julgeolekukomisjonile esitati talvel memo, mis annab kehva hinnangu Ida-Virumaa kohta, kirjutab Eesti Ekspress.

Julgeolekukomisjonile laekunud kolmeleheküljeline memo on teravas vastuolus sellega, mida räägivad rahvale poliitikud ja ametnikud avalikult. 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eelmise aasta augustis esitati olulisemate jõuametkondade esindajaid koondavale julgeolekukomisjonile memo, mis esitas Ida-Virumaal toimuvat süngemas võtmes, kui avalikult väidetakse, kirjutab leht.

Tolle paberi uuem versioon valmis tänavu veebruaris, kui Ida-Virumaalt oli üle rullunud koondamiste laine ning töötute arv kasvas järsult, lisati uudises.

“Ida-Virumaa venestub jätkuvalt ja meil ei ole märke, mis näitaks selle trendi ümberpöördumisest … Kui me ei tee midagi, siis me oleme sisuliselt seda maakonda kaotamas ja riskime sellega, et konflikti korral Venemaaga ei suuda me kontrollida olukorda Ida-Virumaa linnades,” hoiatati memos.

Muuhulgas oli seal juttu, et ideoloogilise vastasseisu väljenduseks võib saada ka väikesearvulise tuumikuga kohalike terroristide võrgustik, keda toetatakse piiri tagant. Kusjuures vaja ei lähe rohkem kui umbes 200 meest, kirjutab Ekspress.

Peaminister Taavi Rõivas korraldas seejärel valitsuse istungi Narvas. Selle eelõhtul toimus Narva-Jõesuus ministrite osavõtul mitteformaalne arutelu kohaliku elu parandamise, aga ka julgeoleku ja venekeelse elanikkonna lojaalsuse üle. Muuhulgas tuletati meelde septembris 1993 toimunud referendumit, mil Narva ja Sillamäe üritasid ebaõnnestunult eristaatust saada.

BNS

Foto: Narva kindlus. (EERO VABAMÄGI/POSTIMEES)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused