Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valitsuse poliitika: algul nõiajaht, siis mure koolikiusamise pärast

02.09.2021
Liina Kersna
© Uued Uudised

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna ütleb, et tuleb vältida  koolikiusamist vaktsineerimist puudutaval teemal, samas kui kogu valitsuse poliitika on suunatud just repressiivsetele meetmele mittevaktsineeritute vastu.

ERR vahendab: minister Kersna nentis, et vaktsineerimisega kaasnev arutelu võib olla aluseks koolikiusamisele. “Meil on ka juba täna teada juhtumeid, kus on kiusatud nii neid noori, kes on andnud avalikult teada, et nad on vaktsineeritud ja vastupidi,” sõnas ta.

Ministri sõnul peavad täiskasvanud olema tähelepanelikud oma sõnavõttudes, et mitte võimendada vaktsineerimist puudutaval teemal koolikiusamist. Samas aga on just valitsuse ettevõtmisel algatatud nõiajaht, kõlavad ülevõimendatud sõnavõtud ning kavandatakse massivallandamisi.

Kogu see teema on üleval juba aasta algusest, mil toimusid meeleavaldused Toompeal ja Vabaduse platsil ning inimesi, kes tulid protesteerima valitsuse poliitika vastu, sildistati lamemaalasteks ning politsei kasutas nende vastu ülemäärast jõudu. Kas valitsus arvab tõesti, et lapsed ja noored ei hooma ühiskonnast toimuvat ja et see ei kandu edasi kooliseinte vahele?

PortoRollo valitsus võitleb tagajärgede, mitte põhjustega, sest need on sageli enda tekitatud. Enne ühiskonda lõhestavate algatuste elluviimist võiks poliitikud mõelda sellele, kas ja kuidas kanduvad need erinevatesse keskkondadesse.