Valitsuse poliitika: algul nõiajaht, siis mure koolikiusamise pärast

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Järgmine minister, järgmine kobarkäkk.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna ütleb, et tuleb vältida  koolikiusamist vaktsineerimist puudutaval teemal, samas kui kogu valitsuse poliitika on suunatud just repressiivsetele meetmele mittevaktsineeritute vastu.

ERR vahendab: minister Kersna nentis, et vaktsineerimisega kaasnev arutelu võib olla aluseks koolikiusamisele. “Meil on ka juba täna teada juhtumeid, kus on kiusatud nii neid noori, kes on andnud avalikult teada, et nad on vaktsineeritud ja vastupidi,” sõnas ta.

Ministri sõnul peavad täiskasvanud olema tähelepanelikud oma sõnavõttudes, et mitte võimendada vaktsineerimist puudutaval teemal koolikiusamist. Samas aga on just valitsuse ettevõtmisel algatatud nõiajaht, kõlavad ülevõimendatud sõnavõtud ning kavandatakse massivallandamisi.

Kogu see teema on üleval juba aasta algusest, mil toimusid meeleavaldused Toompeal ja Vabaduse platsil ning inimesi, kes tulid protesteerima valitsuse poliitika vastu, sildistati lamemaalasteks ning politsei kasutas nende vastu ülemäärast jõudu. Kas valitsus arvab tõesti, et lapsed ja noored ei hooma ühiskonnast toimuvat ja et see ei kandu edasi kooliseinte vahele?

PortoRollo valitsus võitleb tagajärgede, mitte põhjustega, sest need on sageli enda tekitatud. Enne ühiskonda lõhestavate algatuste elluviimist võiks poliitikud mõelda sellele, kas ja kuidas kanduvad need erinevatesse keskkondadesse.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused