Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Valitsuse suutmatus meditsiini rahastamist korraldada ajab meedikud streikima

-
13.04.2017
Laadime sisu...

Kuivõrd tervisetöötajate esindusorganisatsioonid ei ole rahul valitsuse tervishoiupoliitikaga, plaanivad tervishoiutöötajad selle vastu 15. maist streiki alustada; organisatsioonid nõuavad valitsuselt sektorile lisarahastust.

“Arstide liit, tervishoiutöötajate kutseliit ja õdede liit on sunnitud tõdema, et töörahu säilitamiseks on jäänud vähe võimalusi. Ettevalmistused töö peatamiseks haiglates käivad ja streigi alguse kuupäevaks on määratud 15. mai,” teatasid Eesti Arstide Liit, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit ja Eesti Õdede Liit.

Tervishoiutöötajate esindusorganisatsioonid toovad streigi põhjendamiseks välja, et nende hinnangul ei ole valitsus õigeaegselt panustanud tervishoiusektorisse lisaraha. Organisatsioonide hinnangul on tegelikust ravivajadusest katmata üle 70 miljoni euro ja rahastamata jääb rohkem kui 200 000 patsiendi ravi.

Lisaks toovad organisatsioonid välja, et peaminister Jüri Ratas ütles tervishoiutöötajatele möödunud aasta detsembris, et tervishoiu rahastamise pikaajalise jätkusuutlikkuse lahenduste väljatöötamine on lõpusirgel ja valitsus langetab vajalikud poliitilised otsused 11. aprillil, mida aga ei ole toimunud. “Väga kahju, et peaminister ei pea oma sõna,” ütles Tartu arstide liidu esimees Jaan Sütt.

Viimaks kiidavad organisatsioonid oma avalduses tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kava hakata maksma riigieelarvest mittetöötavate pensionäride eest ravikindlustusmaksu. Samas kritiseerivad rahandusminister Sven Sesterit, kes on liitude teatel selle ettepaneku vastu olnud.

Kuna valitsus kolmapäevaks tervishoiu lubatud lisarahastusotsust ei langetanud, teatasid meedikud streigiotsusest ja seekord on nad valmis streikima vajadusel kuid, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Me oleme arvestanud oma streigifondide võimalusi ja usun, et saame streigi võimaliku kestuse puhul rääkida kuudest, mitte nädalatest,” ütles arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaa.

Tulemusteta allaandmiseks ei näe ta võimalust. “Haiglates töötavad kolleegid on väga hädas, sest nad tahavad oma tööd teha ja patsiente aidata, aga ei saa, sest seda ei rahastata,” ütles Rehemaa ja lisas, et meedikud ei ole valmis leppima lihtsalt ühekordse rahasüstiga, vaid ei taasta töörahu enne, kui meditsiini rahastamises on lõpuks langetatud pikema perspektiivi otsus.

Rehemaa sõnas, et streikima ollakse valmis seni, kuni jõutakse rahuldava tulemuseni, aga milline see on, on praegu raske öelda. “Vaatame, missugused otsused valitsusest tulevad,” ütles Rehemaa.

BNS-UU

FOTO: PM/Scanpix – tervishoiutöötajate hoiatusstreik septembris 2016