Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valitsuse vahetus tõi muudatused komisjonides

01.02.2021
Toompea loss

Pärast valitsusvahetust ning muudatusi riigikogu liikmete seas kinnitas riigikogu juhatus muudatused ka riigikogu komisjonide koosseisus. Näiteks asus endine peaminister Jüri Ratas (Keskerakond) tööle keskkonnakomisjonis, endine rahandusminister Martin Helme (EKRE) majanduskomisjonis ja riigieelarve kontrolli erikomisjonis ning endine välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) põhiseaduskomisjonis.

Riigikogu juhatus kinnitas alaliste komisjonide, erikomisjonide ja eesti keele õppe arengu probleemkomisjoni koosseisu muudatused.

EKRE poliitikutest asus endine rahandusminister Martin Helme majanduskomisjoni ja riigieelarve kontrolli erikomisjoni liikmeks. Nii lahkus Jaak Valge riigieelarve kontrolli erikomisjonist ning asus eesti keele õppe arengu probleemkomisjoni liikmeks.

Endine siseminister Alar Laneman asus õiguskomisjoni liikmeks. EKRE liikmetest lahkus õiguskomisjonist Kert Kingo, liikudes tööle sotsiaalkomisjoni.

Õiguskomisjonist lahkus ka Paul Puustusmaa, liikudes põhiseaduskomisjoni, mida ta varem juhtinud on. Sisuliselt vahetati komisjonides kohad Anti Poolametsaga, kes lahkus põhiseaduskomisjonist ning asus õiguskomisjoni.