Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valitsuse venestamispoliitika andis ennast tunda Saaremaa bussis

-
09.04.2024
Venekeelses keskkonnas tõstab üha enam pead suurvenelik mentaliteet. Pilt on illustratiivne.
© UU

Kaja Kallase valitsedes on Eesti kõvasti venestunud, sest liberaalse tööjõupoliitika tõttu on riik olnud avatud endisest Nõukogude Liidust tulevale venekeelsele tööjõule ning see on tekitanud olukorra, kus vene keele ülemvõim on juba nii suur, et ka siinsed venelased eiravad teadlikult riigikeele oskuse nõuet, nõudes igal pool teenindamist vene keeles.

BNS vahendab: “Laupäeval lõi Lux Expressi Tallinnast Kuressaarde teel olnud õhtusel bussil reisija bussijuhile vastu pead ja tekitas sellega väga ohtliku olukorra, kirjutavad Postimees ja Saarte Hääl.

Ühe samuti bussis viibinud noormehe sõnul suutis bussijuht õnneks sõitu jätkata ja õnnetust ei juhtunud. Tema sõnul hoidsid nad ründajat kinni, kuni ta maha rahunes ja oma kohale tagasi läks. Bussijuht aga helistas politseisse ja jätkas seejärel sõitu. Poolel teel Kuressaarde tuli politsei bussile vastu ja viis ründaja minema.

“Ründaja ei tundunud adekvaatne olevat, aga samas ei olnud tal ka alkoholihaisu juures,” kirjeldas noormees. “Ründamise põhjuseks ütles, et siin ei räägita vene keelt, ehkki bussijuht oli eestlane.” Midagi seletanud kummaliselt käitunud mees tema sõnul ka enne ründamist, pärast aga rääkinud veel Ukraina sõjast ja küsinud kõigilt, kas nad on sõjas käinud või mitte.”

Tegu on otseselt Reformierakonna, sotside ja Eesti 200 poliitika tulemuse, kus impeeriumimeelsed venelased nõuavad üha enam vene keeles teenindamist, suhtudes ise eesti keelde põlgusega. Seda on soodustanud massivenestamine venelaste ja venekeelsete “ukrainlastega”.

Uued Uudised