Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Valitsusel on Põhjamaad eeskujuks: nüüd on aeg inimesi Norra moodi elektriarvete tasumisel aidata

-
13.12.2021
Elektri alajaam
© Uued Uudised

Eesti liberaalsed valitsused on alati seadnud eeskujuks Põhjamaid ja nüüd on Norra eeskuju andnud: sealne valitsus aitab kodumajapidamisi elektriarvete tasumisel.

Norra valitsus teatas laupäeval oma veebilehel ajutisest skeemist, mis aitab kogu tavainimestel sel talvel oma elektriarvetega toime tulla, kuna energiahinnad jõudsid hiljuti uutele rekordkõrgustele. Kava raames toetatakse kodumajapidamisi, et nad saaksid tulla toime tavatult kõrgete elektrihindadega.

Majapidamistele, mis tarbivad kuus kuni 5 MWh elektrit, hüvitab riik poole elektriarvest, kui kuu keskmine hind on enam kui 70 eurot MWh tunni eest. Kava jõustub detsembris ja jääb kehtima 2022. aasta märtsi lõpuni. Valitsus esitab skeemi parlamendile nii kiiresti kui võimalik, vahendab BNS.

Eesti valitsuse kompenseerimispoliitika tahab hüvitamist teha vaid vähemjõukamatele ja sedagi läbi sotsiaalabi kadalipu. Kompenseerimist aga vajab kogu ühiskond, nii ettevõtted kui ka tavainimesed, kes pole süüdi riigivõimu poliitilistest otsustest tingitud katastroofilises elektrihinna tõusus, mis mõjutab lõppkokkuvõttes iga eluala. (BNS_UU)