Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Valitsuskoalitsioon juba mõraneb, lubadustest taganetakse

-
01.09.2022
Hädatapuvalitsus
© Uued Uudised

Nagu arvata võis, tekivad jaanipäeva paiku suure vaevaga kokku klopsitud hädatapuvalitsuses peagi erimeelsused, sest kolm osapoolt lõid valimiseelsel aastal lauda nii palju lubadusi, et vaevalt nad isegi neisse uskusid. Nüüd ongi esimesed jamad käes!

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo (Reformierakond) haldusalas valmivas laste- ja peretoetuste eelnõus loobutakse esialgu peretoetustest järk-järgulisest väljumisest ning 23aastaste laste pealt makstavast peretoetusest. Kusjuures  koalitsiooniläbirääkimiste käigus pakkus lapse pealt peretoetuste maksmist kuni 24aastaseks saamiseni just Reformierakond, mitte Isamaa. Seega taganetakse juba sisuliselt iseenda pakkumisest.

„Koalitsioonileppe sünni aegu sai vaat et kõige teravamat kriitikat uue kolmikliidu otsus hakata peretoetusi maksma kuni 24aastaste laste pealt. ironiseeriti, et mõnel „lapsel“, kelle pealt ema-isa 200 eurot kuus saama hakkavad, on juba endal lapsed. See tundus lihtsalt jabur,“ kirjutab Õhtuleht.

Perehüvitiste tõstmise eelnõus pole mainitud koalitsioonilepingu punkti, mille järgi hakkab lasterikaste perede toetust saama ka 23-aastaste laste eest. Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo sõnul tuleb ta detsembris välja uue eelnõuga, ning seal kirjeldatakse ära ka see toetusest sujuvalt lahkumise süsteem. Ühtlasi rõhutas Riisalo, et seda süsteemi pole võimalik tööle panna enne 2025. aastat. Ent see pole koalitsiooniparterite ühine tahe, sest muudatused pidid hakkama kehtima tuleva aasta jaanuarist.

Justiitsminister Lea Danilson-Järg (Isamaa) kurdab ERRile, et Reformierakond tegeleb aja raiskamisena ning koalitsioonileppes nii kirjas ei ole, mida praegu pakutakse.

„Just “Isamaa” on seesama renegaat, tänu kellele Reformierakonna märatsev okupatsioon Eestis jätkub,“ kommenteerib asjade seisu EKRE poliitik Urmas Reitelmann. „Nüüd tehakse nägu, et näriliste lepitust taganemine tuleb üllatusena. Kas jõuab lõpuks kohale, et varaste ja rahapesijatega ei tehta koalitsiooni mitte kunagi mitte mingitel tingimustel?“