Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valitsusparteid kukutasid läbi EKRE katse peatada kooseluseaduse “Trooja hobune” rahvatervishoiuseaduse eelnõus

-
12.01.2022
Minister Tanel Kiik käis Riigikogus kooseluseaduse Trooja Hobusega.
© UU

Valitsus üritab kooseluseaduse rakendusakte teistes seadustes läbi suruda – näiteks rahvatervishoiu seaduse eelnõus “soolise ebakõla” kaudu.

Kolmapäeval oli Riigikogus valitsuse algatatud rahvatervishoiu seaduse eelnõu esimene lugemine, milles EKRE saadikud näevad katset sokutada seadusandlusesse kinni jooksnud kooseluseaduse rakendussätteid.

Rahvuskonservatiivide ja Isamaa ettepaneku lükata tagasi Vabariigi Valitsuse algatatud rahvatervishoiu seaduse eelnõu, kukutasid Kesk- ja Reformierakonna saadikud läbi hääletusseisuga 49:28.

Ettekande tegi töö- ja terviseminister Tanel Kiik, kellele EKRE saadik Mart Helme ütles otse: “Lugupeetud minister, miks te sokutate meile salakaupa? Rahvatervise eelnõu nime all sokutate meile tegelikult kooseluseaduse rakendusakte kuubis. Ja samal ajal, kui pool rahvast on hambutud, kui vähihaigetele ei maksta kinni nende ravimeid tihtipeale, sokutate te meile tasuta soo muutmise operatsioone ja muid perverssusi. Miks te niisuguse eelnõu meile toote? Miks te petate avalikkust pealkirjaga “Rahvatervise eelnõu”, kui see tegelikult on salakaup, millega nii-öelda euroopalikke väärtusi meile sokutatakse siia viisil, et me sellest paksust kaustast just nagu ei suudaks neid üles leida? Me suutsime nad üles leida, suudavad ka tavalised inimesed üles leida. Ma soovitan teil see eelnõu tagasi võtta.”

Mart Helme viitas sellele, et kuna kooseluseaduse rakendusakte ei suuda vasakliberaalid läbi suruda, siis sokutatakse neid sisse teistesse seadustesse – näiteks välisteenistuse seadusesse, millesse tahetakse viia võimalus diplomaatidele võtta riigi raha eest kaasa oma samasooline partner. Ka Eesti kohtud loovad pretsedente, kus välisriikides paaripandutele tekitatakse kooseluseaduse mittekehtimisest hoolimata mingil humaansel ettekäändel võimalus oma elukaaslane siia tuua.

“Tegemist on rahvatervishoiu seadusega. Kuidas konkreetselt on see niinimetatud juba varem läbi käinud sooline ebakõla seotud rahvastiku tervisega, tervisega selle eelnõu mõttes? Kuidas see aitab kaasa tervise kaitsele, ebasoovitavate tervisemõjude ennetamisele ja vähendamisele? Kuidas ta selle eelnõuga ikkagi haakub, seesama soolise ebakõla teema?” küsis EKRE saadik Siim Pohlak.

“Ma räägiks natuke heast õigusloome tavast. Tervishoiuteenuste korraldamise seaduse kohaselt, mida selle rahvatervise seaduseelnõuga tahetakse täiendada soolise ebakõla tingimuste ja korra punkti lisamisega, on tervishoiuteenus tervishoiutöötajate tegevus haiguse, vigastuse või mürgistuse ennetamiseks, diagnoosimiseks ja ravimiseks, eesmärgiga leevendada inimese vaevusi, hoida ära tema terviseseisundi halvenemist või haiguse ägenemist ning taastada tervist. Mulle endiselt jääb see soolise ebakõla teema sättimine nendesse seadustesse natuke arusaamatuks. Mille alla nendest loetletud tervishoiuteenustest sooline ebakõla kuulub?” küsis saadik Kert Kingo.

“Täiesti jesuiitlik eelnõu, sest kui me vaatame seda 23 lehekülge, siis justkui oleks kõik ilus ja tore, aga kui me hakkame siia tahapoole süüvime, igasuguste määruste kavanditesse, siis justkui tiibhaardega tuuakse siia sisse mingid täielikud totrused ja ebaloomulikkused. Näiteks seesama sooline ebakõla,” kirjeldas EKRE saadik Henn Põlluaas. “Selle eelnõu koostamisse on enne kooskõlastusringile saatmist, seda on tutvustatud Eesti Linnade ja Valdade Liidu esindajatele ning koolide esindajatele, sealhulgas Eesti Koolijuhtide Ühenduse esindajatele. Kus on aga erinevad tervisevaldkonna liidud ja ühendused näiteks Eesti Arstide Liit, Eesti Psühhiaatrite Selts, Eesti Õdede Liit ja nii edasi?”

“Me teame, mis selle plaanitava eelnõu punkti punktide taga tegelikult on, aga nüüd inimkeeli palun selgitage Eesti inimestele lahti, mida tähendab, punkt üks, sooline ebakõla, soolise ebakõla püsivus. Kas me räägime transsoolistest? Enne te raputasite pead. Aga millest me siis räägime? Kas me räägime soo muutmisest, soo muutmise operatsioonidest riigi kulul? Kuidas selle seadusega hakatakse seda protsessi reguleerima? Milliseid teenuseid riik hakkab tulevikus maksumaksja rahast finantseerima? Kuidas muutub see taotlemise kord ja mis on selle kõige sisuline eesmärk?” küsis saadik Helle-Moonika Helme.

Ja lõpetuseks ütles saadik Urmas Reitelmann: “On ikka üsna pentsik, olukorras, kus teie ministeeriumi proua kantsler kujutab ette, et ta on mees, ja jääb arusaamatuks tema pädevus üldse sellise komisjoni koosseisu moodustamise kohta, sest tõenäoliselt on proua kantsler ise ka hädas oma soolise indentiteedi määramisega. Kuidas me tagame ikkagi professionaalse lähenemise sellele probleemile?”

“See ju althõlma meile kooseluseaduse rakendusaktide kuubis sokutamine. Rakendusaktid oli ju suuresti eufemismide kogu, mis püüdis varjata seda, millega ta tegelikult tegeleb, et ühiskonda ära petta ja ühiskond hiljem fakti ette seatuna panna olukorda, kus kõik laiutavad käsi ja ütlevad, et aga nüüd ei ole enam midagi teha. /…/ Meil on aastate jooksul kogunenud suurepärane kogemus sellest, et komisjonid ei koosne mitte spetsialistidest, vaid spetsialistide nime all komisjoni määratud ideoloogilistest sõduritest, ideoloogidest ja propagandistidest. See on Euroopale, sealhulgas Eestile, muutunud sümptomaatiliseks, et meil on ekspertideks propagandistid ja ideoloogiatöötajad. Seetõttu mina ei ole nõus mingi Franz Kafka “Protsessiga” selles tähenduses, nagu meile seda tervise eelnõuna pakutakse,” võttis lõppkõnes kokku Mart Helme.

Seega siis talutas minister Tanel Kiik Riigikogusse homoagenda Trooja Hobuse ja jättis ta liberaalsele leivale elujärge ootama.

Allikas: stenogrammid