Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vana kommunismikahur Mart Kadastik leidis Eestist sada tuhat šokis geid ja tuhandeid depressioonis soomuutjaid noori

22.10.2020
Kommunismiväärtusi kaitsnud Mart Kadastik tõusis nüüd matrossovlikult “euroopalike väärtuste” kaitsele.
© Scanpix

Homoagenda jutud muutuvad aina absurdsemaks ja seda ka endiste meediainimeste kaudu – Mart Kadastik peab eesti rahvast homorahvaks, kes on Mart Helme intervjuu järel depressioonis ja šokis.

Vikerraadio külaliseks olnud Mart Kadastik vahutas EKRE suunas tuld ja tõrva, kusjuures tema verbaalne žongleerimine jõudis EKRE otsese süüdistamiseni kellegi tagakiusamises, vihaõhutamises ja koguni enesetappude arvu tõusmises. Seda räägib mees, kes nõukogude ajal kiusas ise totalitarismi vastu võitlejaid.

Nii selgub, et valitsuse kangutamise nimel kõlbab “riigiraadiol” välja veeretada vanad kommunistikahurid, kes on tihedalt Reformierakonnaga seotud. Mida siis Kadastik väidab?

“Tegelikult on solvatud 100 000 inimest Eestis, mis on väga laias laastus see inimgrupp, mis kuulub kategooriasse seksuaalvähemused. Nende hulgas on palju noori, kes on praegu oma soolise enesemääratlemise faasis,“ sõnas Kadastik Vikerraadios.

Kui Eestis on Kadastiku sõnul sada tuhat geikalduvustega inimest, teeb see protsendiks kõvasti üle kaheksa, mis on üldiseks peetavast 3-5 protsendist märgatavalt suurem. Eesti on seega Kadastiku hinnangul homoriik.

Kadastik on ühtlasi Eesti avalikkuse ette toomas “progressiivset” ideed, et ei loe see, mis soost on noor sündinud, vaid teatud vanuses järgneb oma “tegeliku” soo määratlemine. Nii ahvatleb ta noori oma sugu muutma või vähemalt seda kaaluma.

Kadastiku arvates on ühiskonnas niigi levivat koroonastressi arvestades igasuguste pingete, stressi ja frustratsiooni võimendamine siseministri poolt väga halbade tagajärgedega. „Õhkkond, mida perekond Helmed on sõnavõttudega tekitanud, pole lihtsalt emotsionaalne vägivald, vaid lausa kuritegu Eesti rahva suhtes,” vahendab Õhtuleht Kadastiku öeldut. Sada tuhat kadastiku-geid on seega Eesti rahvas.

Kadastik väidab lisaks, et Eestis püsivat suhtumine, nagu tuleks geid vangi panna. Tal on võimalik nüüd kogu Eesti ees öelda, kes on nimeliselt need poliitikud ja arvamusliidrid, kes seda seisukohta edasi kannavad ja on vangistamisjuttu rääkinud. Kui ta seda ei suuda öelda, on ta valetaja.

“Martin Helme nägemus homototalitarismist on paranoiline lähenemine,“ ütles Kadastik. Tegelikkuse tõestuseks olgu talle pilt LGBT miitingult, kus on näha homototalitarismi täies eheduses ehk rünnakus mees-naine-lapsed-perekonna vastu.

Meeldetuletuseks pisut Kadastiku taustast.

1980. aastatel kirjutas Mart Kadastik ajalehes Edasi pseudonüümi Jaak Kalju all toona Eesti Vabariigi taastamist nõudnud inimeste, sh Lagle Pareki suhtes kriitilisi artikleid, kasutades muuhulgas Nõukogude Liidu julgeolekuametkonna (KGB) antud materjale. Nii kirjutas Kadastik 1984. aastal ajalehes Kodumaa värskelt süüdimõistetud dissidentide Pareki, Arvo Pesti ja Heiki Ahoneni kohta: “Kui ebameeldiv seda ka ei ole eelnimetatutel tunnistada, ometi toimis neile peamise käivitava jõuna isiklik kasu. Olgu või rahuldus oma nime kuulmisest välismaistes raadiosaadetes.”

Sama aasta Edasis vene dissidentliku kirjaniku Aleksandr Solženitsõni kohta: “Apoliitiline silmakirjatseja, kes ei usu demokraatiasse, vaid on autoritarismi eeskätt fašismi ägeda pooldajana kohutanud isegi oma seniseid soosijaid Läänes.”

1988. aastal kritiseeris ta nn nelja mehe ettepanekut Eesti isemajandamiseks (IME): “Isemajandamise ettepanekut arendades on juba jõutud nõudeni taastada kodanliku Eesti aegne riik ja kord. Kes vähegi poliitikat jagab, saab aru, et selline avantürism kompromiteerib meie teadlaste ja loovintelligentsi pingutusi vähendada kohaliku elu sõltuvust keskorganite suvast, puhub üles umbusaldust meie taotluste poliitiliste eesmärkide suhtes. /—/ Muide, olen lihtsate inimeste suust juba korduvalt kuulnud väiteid: Lagle Parek ja tema mõttekaaslased olla tegelikult provokaatorid, kes kaitsevad ühiskonna demokratiseerumise vastaste huve.”

Kõik saavad Mart Kadastiku taustast ülevaate, kuulates Juku-Kalle Raid intervjuud Objektiivile 2016. aastal, kus too räägib, et Kadastik kiusas teisitimõtlejaid veel ka Laulva revolutsiooni ajal, kui teised vaenajad olid selle juba lõpetanud. Raid lisab, et Kadastikul oli võimalus sellist kiusamist mitte korraldada, aga ta tegi seda teadlikult ja vabatahtlikult.

Seega on siis kunagine vabadusvõitlejate kiusaja Kadastik asunud endasuguste tegudes teisi süüdistama. Geid toodi talle kandikul selleks kätte, et vana kommunist saaks ka valitsuse kukutamisest osa võtta.