Vandeadvokaat Leon Glikman huvide konflikti ei näe, lisaks ei saa tema kinnitusel seostada advokaate klientidega

Rubriik Eesti On
Sularaha, euro, raha, münt, mündid
©UU
Raha

Vastupidiselt Eesti Päevalehele, ei näe vandeadvokaat Leon Glikman rahandusministeeriumi poolt rahapesu uurima palgatud USA advokaadibürool mingit huvide konflikti. Ameerika õigusruumi hästi tundev vandeadvokaat Leon Glikman märkis, et huvide konflikt on USA-s terav teema ja advokaadibürood suhtuvad sellesse tõsiselt. “Kui vaadata puhtalt seda faktoloogiat, mida on kirjeldanud Eesti Päevaleht, siis oleks küllaltki raske praegu väita, et esineb huvide konflikt, kuivõrd ikkagi huvide konflikt on konkreetse asja põhine, mitte selle põhine, keda on kunagi advokaadibüroo esindanud,” selgitas Glikman ERRile.

Lisaks ei saa tema sõnul samastada advokaate klientidega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Advokaadid sellega tegelevadki, et kliente esindada. /…/ Freeh on esindanud nii eraõiguslikke kliente kui ka valitsusi ja teeb väga tihedat koostööd Ameerika valitsusega, nii et selles mõttes kogu see väga paksudes värvides esitatud emotsionaalne lugu on tegelikult kõige labasema triviaalsuse tõdemine,” sõnas Martin Helme.

“Pädevus, kogemus ja sidemed oli sellel firmal, mille me lõpuks välja valisime, kõige muljetavaldavam. Ma ei näe küll mingit põhjust seda lepingut katkestada. Pigem vastupidi – seda, et niisugune mõte üldse lauda käiakse, pigem annab mulle kinnitust, et me oleme väga õigel teel,” rääkis Helme.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused