Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Varro Vooglaid: 27. mai meeleavaldusel protestime ka sõnavabaduse mahasurumise vastu

-
13.05.2023
Varro Vooglaid meeleavaldusel esinemas.
© UU

Valimiste eelsel ajal hoiatasime inimesi eriliselt selle eest, et kui Reformierakond, Eesti 200 ja sotsid teevad ühise valitsuse, siis võib olla kindel, et hakatakse kiiremas korras nn homoabielu seadustama ja vaenu õhutamise keelamise loosungi kattevarjus sõna- ja veendumuste vabadust maha suruma.

Sel nädalal nägime, et mõlema eelnevalt nimetatud kavatsuse elluviimiseks on nö teerull liikuma pandud – kooskõlastusringile on saadetud nii abielu tähenduse radikaalse moonutamise ja sellega ühes homoseksuaalidele lapsendamise õiguse andmise eelnõu kui ka nn vaenu õhutamise kriminaliseerimise eelnõu.

Neist viimane on eriliselt ohtlik projekt. On ilmselge, et vaenu õhutamise kriminaliseerimine teeniks ennekõike eesmärki vaigistada meie ühiskonnas nende inimeste ja ühenduste hääl, mis ei ole nõus meile peale surutavat vasakliberaalset ideoloogilist programmi omaks võtma ning sellega vastuolus olevatest kristlikest ja konservatiivsetest veendumustest lahti ütlema.

Olukord on sünge, aga sellest hoolimata ja ka selle tõttu jätkame tööd, et korraldada 27. mail Toompeal, Riigikogu ees suur ja võimas meeleavaldus abielu kaitseks ning valeliku poliitika vastu. Pingutame tõsiselt selle nimel, et luua meeleavalduse näol tuhandetele inimestele ühine võimalus näidata, mida nad valevalitsuse jultunult valelikust poliitikast arvavad.

Kordan oma palvet, et kui vähegi võimalik, siis tulge meeleavaldusele kohale. Ühtlasi palun jätkuvalt, et toetaksite meeleavalduse korraldamist rahaliselt, kuna selle ettevõtmisega kaasnevad suured kulutused. Meeleavalduse toetamiseks vajaliku info leiate SAPTK kodulehelt: saptk.ee/anneta.

Varro Vooglaid, SAPTK juhataja