Varro Vooglaid: Indrek Tarand hävitab viimsedki riismed oma mainest

Eesti,
©UU
Varro Vooglaid esitas Indrek Tarandi kohta kaebuse raha omastamises.

Varro Vooglaiu juhitav Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) esitas eile prokuratuurile avalduse endise europarlamendi saadiku Indrek Tarandi kohta kriminaalmenetluse alustamiseks, sest sotsist poliitik ei ole talle kandnud 2000 eurot tagasi.

Varro Vooglaid kirjutas eile oma sotsiaalmeedia kontol: „Kuna Indrek Tarand ei ole oma algsest selgesõnalisest lubadusest ja meie korduvatest palvetest hoolimata SAPTKle alusetult tema käes olevat 2000 eurot tagastanud ega kavatsegi seda teha, siis viisin just hetk tagasi Põhja Ringkonnaprokuratuuri avalduse, millega palusin algatada Tarandi suhtes kriminaamenetluse karistusseadustiku paragrahvi 201 alusel – tegu on ilmselgelt teadliku ja tahtliku vara omastamisega.“

Ta jätkas: „Nõme küll, et pean suvisel puhkuse ajal selle jamaga tegelema, aga mis parata — et Tarand püüab pihta panna paljude annetajate raha, on mul moraalne kohus selle asjaga tegeleda. Tarandist on aga ausalt öeldes raske aru saada, sest ta hävitab sellisel alatul moel käitudes viimasedki riismed oma mainest, tõestades end lihtlabase suli ja petisena.“

Harju maakohtus lepitusmenetluse raames sõlmitud kokkuleppe raames pidi Mart Rieberg ja Meelis Osa vabandama Tarandi ees ja maksma talle 2000 eurot hüvitist.

Seejärel pöördusid Rieberg ja Osa Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) poole küsimusega, kas oleks võimalik saada abi selle summa kokkusaamiseks.

Abi osutamiseks saadi vajaminev summa kokku juba sama päeva jooksul ning kanti Tarandile üle.

Vaatamata sellele, et Tarand sai nõutud summana 2000 euro asemel kokku 4000 eurot nii Riebergilt ja Osalt kui ka SAPTK-ilt, ei kandnud ta SAPTKI-ilt enam saadud 2000 eurot tagasi.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused