Varro Vooglaid läks koroonatõendi pärast valitsuse vastu kohtusse

Eesti,
©UU
Varro Vooglaid

Kodanikuaktivist Varro Vooglaid pöördus eraisikuna valitsuse vastu kohtusse, vaidlustades koroonatõendi küsimise eeltingimusena põhiseaduslike õiguste realiseerimisel.

“Annan teada, et kolmapäeval pöördusin eraisikuna Vabariigi Valitsuse vastu kohtusse, vaidlustades niinimetatud nakkusohutustõendi (COVID-tõendi) alusel inimeste põhiseaduslike õiguste piiramise põhiseaduspärasuse ja ka selle põhiseaduspärasuse, et COVID-19 läbipõdemisest saadud immuunsust ei arvestata vaktsineerimisest saadud immuunsusega vähemalt samaväärsena,” kirjutas Vooglaid sotsiaalmeedias.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kaebuse tuumaks on tõsiasi, et nn vaktsineerimise kaudu saadud nakkusohutustõend ei tõenda tegelikult isikute nakkusohutust ja seega ei täida see eesmärki, millest lähtudes on see piirangute osana kasutusele võetud,” selgitas Vooglaid. “Veelgi enam: selline tõend töötab nakkusohutusele vastu, tekitades nakatunutele väära ohutustunde või võimaldades neil seda kuritarvitada, seades seeläbi teiste inimeste tervise ohtu,” lisas ta.

Vooglaid taotleb oma kaebusega valitsuse 2021. aasta 23. augusti korralduse nr. 305 tühistamist täies ulatuses.

Vooglaidu esindavad vandeadvokaat Paul Keres ja advokaat Joonas Põder advokaadibüroost LEVIN.

Varro Vooglaid on Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) üks asutaja ja selle juhataja.

Allikas: BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused