Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Varro Vooglaid meeleavaldajaile: ärme allu provokatsioonidele, näitame, kuidas pidada üks tõeliselt väärikas meeleavaldus

-
23.10.2021
Varro Vooglaid.
© UU

Täna toimuva suure meeleavalduse peakorraldaja Varro Vooglaid paneb kõigile osalejaile südamele, et mitte mingil juhul ei allutaks võimalikele provokatsioonidele, et politseisse suhtutaks kui heasse partnerisse korra tagamisel ning et meeleavalduselt jääks kõlama väärikas ja lootust andev põhimõttekindluse ja ühte hoidmise olulisuse sõnum.

Täna toimub Tallinnas, Vabaduse väljakul suur meeleavaldus vaba ühiskonna kaitseks. Meeleavaldust korraldab Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) koostöös mitme partneriga.

Teiste seas astub meeleavaldusel üles paljude poolt armastatud laulja Tõnis Mägi, kes avab meeleavalduse oma kuulsa looga „Koit” ja lõpetab selle looga „Palve”.

Korraldajate sõnul on eesmärgiks viia meeleavaldus läbi rõhutatult väärikalt, soliidselt ja rahumeelselt ning saata seeläbi valitsusele selge sõnum, et vaba ühiskonna aluseks olevatest põhimõtetest taganemine ei ole väga suurele osale Eesti ühiskonnast vastuvõetav.

Korraldajad kinnitavad, et meeleavalduse läbiviimisel pannakse erilist rõhku turvalisuse tagamisele, mistõttu on palgatud rohkearvuline turvameeskond.

„Oleme tänulikud ka politseile, kellega meil on olnud meeleavalduseks valmistudes väga konstruktiivne koostöö. Käsitleme politseid partnerina ja oleme turvalisuse tagamisel saadud abi eest tänulikud. Rõhutame eriliselt palvet, et keegi ei tuleks meeleavaldusele provokatsioone korraldama ja samuti palume kõigilt osalejatelt tungivalt mitte võimalikele provokatsioonidele alluda, vaid jätta korra tagamine turvameeskonna ja vajadusel politsei hooleks,” märgib Vooglaid, paludes kõigil alluda turvameeskonna ja politsei korraldustele.

Ühtlasi palub Vooglaid meedial kajastada meeleavaldust viisil, mis annab toimunust edasi tõetruu pildi, sõltumata sellest, kas meeleavalduse sõnum haakub meediaväljaannetes valitsevate ideoloogiliste ja poliitiliste hoiakutega või mitte. Osalejatel soovitab ta aga kaasa võtta võimalikult palju Eesti lippe.

„Meie sooviks on, et meeleavaldusest jääks kõlama positiivne ja lootust andev sõnum. Mul ei ole vähimatki kahtlust, et kui jääme rahvana vaba ja õiglase ühiskonna aluseks olevatele põhimõtetele kindlaks ning hoiame ühte, siis suudame peale tungiva diktatuuri peatada,” märkis Vooglaid.