Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Varro Vooglaid: meid nügitakse eraomandist loobumise poole

-
07.06.2024
Üks tuntuim “nügimine” Eestis on ka see, kui tallinlasi kutsutakse üles loobuma isiklikust autost ja kasutama “idufirma” Bolti rendiautosid. Sellele annab tõuke ka automaks.
© UU

Nn automaksu arutelul Riigikogus ütles EKRE fraktsiooni saadik Varro Vooglaid, et selliste maksudega sunnitakse inimesi omandist loobuma ja hakkama kasutajateks. Ehk siis suunatakse sotsialismi poole.

“Me saame väga hästi aru, mis on see agenda, mille osaks on muu hulgas selle mootorsõidukimaksu kehtestamine. See on see agenda, mille kohta öeldakse you will own nothing and you will be happy ehk te ei oma mitte midagi ja te olete õnnelikud. Samuti on osaks sellest agendast kodualuse maa maksuvabastuse kaotamine ehk meie endi kodude maksustamine, kodude maksustamine, olgugi et me peaksime justkui olema peremehed ja see peaks olema meie eraomand ja kodu peaks justkui olema püha.

Ei, see agenda näeb ette, et kõikidel meil on tarvis omada vähem eraomandit ja nüüd hakatakse meid kõiki nügima selles suunas, et me samm-sammult loobuksime üha suuremast osast oma omandist ja hakkaksime rentnikeks, kasutajateks. Samamoodi nagu vaktsiinidiktatuuri jõustades meid nügiti loobuma oma põhiseaduslikust õigusest otsustada ise selle üle, mida lasta või mitte lasta oma kehasse süstida.

Me teame, et meil parlamendis ei ole piisavalt jõudu, et seda projekti peatada, opositsiooni näol. Aga mida me võime täiesti ühemõtteliselt konservatiividena ütelda, on see, et esimesel võimalusel me tühistame selle seaduse, kui see parlamendist läbi surutakse, just nagu me tühistame ka kodualuse maa maksustamise, abielu rüvetamise ja paljud muud sigadused, mille koalitsioon on juba toime pannud ja kavatseb veel toime panna. ”

Uued Uudised