Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Värska vald näeb immigratsioonis julgeolekuohtu

04.10.2015
Värska vald

Piiriäärse vallana on Värska vald arvamusel, et pagulaste saabumine suurendab julgeolekuriski, kuna illegaalsetest piiriületamistest teavitavad kohalikud ei pruugi enam vahet teha illegaalide ja pagulaste vahel. Praegu teavitavad kohalikud inimesed aktiivselt illegaalselt piiri ületanud välismaalastest ning see tagab kiire reageerimise politsei-ja piirivalveameti poolt, kirjutas vallavanem Raul Kudre sotsiaalministeeriumile.

Pagulaste vastuvõtmisel võib tekkida olukord, kus kohalikud elanikud ei oska vahet teha illegaalse piiriületaja ning Värska valda võetud pagulase vahel. Juhtumeid, kus kohalikud elanikud on piiriületajate ja salakaubavedajate kohta infot andnud on mitmeid.

Vallavalitsus leiab, et Värska vallal puudub praegusel hetkel võimekus pagulasi vastu võtta ja üldisemas plaanis peaksid Eesti julgeolekuasutused tegema analüüsi piiriäärsetele aladele pagulaste paigutamise osas.

Värska vallavalitsusel ei ole võimalusi pagulaste majutamiseks, kuna puuduvad vabad eluruumid, sotsiaalpinnad ning olemasolevatele korteritele, eluruumidele on alati järjekorrad.

Vallal puudub ka vastav tugisüsteem ja tugiteenuste pakkumise võimalus pagulaste integreerimiseks – puudub kvaliteetne tõlketeenus, juriidilise abi kättesaadavus on probleemne ja tööturuteenuseid ei ole.

Värska vallas jääb vajaka spetsialistidest ja oskustöötajatest, kuid lihttööd pakkuda ei ole. Vallas puuduvad MTÜ-d kes oleksid võimelised ja huvitatud pagulastega tegelemisest, samuti puuduvad vallas tugiisikutööst huvitatud isikud.