Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vasakäärmuslane Läänemets teeb konservatiivse valija nimel rääkides ennast lolliks

-
27.12.2023
Kolmapäevases infotunnis vingerdas siseminister Lauri Läänemets Ukraina teemadel mis hirmus.
© UU

Kui äärmusvasakpoolne Lauri Läänemets leiab, et obstruktsioon olevat suur ebaõnnestumine, siis on see tema enda kitsas silmavaade, mitte poliitikas tegelikult toimuv reaalsus. Veelgi absurdsem on marksisti katse anda hinnang Martin Helme tegevusele tema valijate nimel.

BNS vahendab: “Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees ja siseminister Lauri Läänemets leiab Postimehele antud aastalõpuintervjuus, et obstruktsioon on osutunud selle juhtnäo Martin Helme totaalseks ebaõnnestumiseks.

Läänemetsa sõnul pole EKRE lisaks valimiste kaotamisele ka opositsioonis suutnud täiemahulise ja valimatu obstruktsiooni tõttu seista üheski punktis reaalselt oma valijate huvide eest.

Riigikogu tupikseis on Läänemetsa hinnangul vähendanud ühiskonna usaldust poliitikute ja riigikogu institutsiooni suhtes veelgi. “Lisaks sellele on kannatanud ka meie igapäevane riigivalitsemine,” märkis ta.”

Läänemetsa jutt võib hästi kõlada sotsidele, kuid reaalsusega pole sel mingit pistmist. Obstruktsioon pole  kuidagi ebaõnnestunud – võimukoalitsioon jooksutas ennast selle tõttu juba kevadise teerulliga täiesti kinni. Terve sügis on võimuliit pidanud murdma pead, kuidas oma riigieelarve läbi suruda ning on olnud sunnitud prügikasti viskama Riigikogu töö- ja kodukorra, kasutama survemeetodeid ja teerullitaktikat, paljude eelnõude sidumist usaldusega jne.

Kõik see näitab, et Martin Helme obstruktsioonipoliitika töötas väga hästi. Enne jõule tuli uudis, et vaenukõneseaduse arutelu võib lükkuda kevadesse – juba see on EKRE valijate jaoks suur võit, et sõnavabaduse hävitamine vasakpoolse võimuliidu poolt on takerdunud. Kogu obstruktsioon on saavutanud selle, et riigi- ja rahvusvaenulike otsuste vastuvõtmine on takerdumas ja see on valijate huvides.

Kui Läänemets räägib, et tupikseis Riigikogus on vähendanud usaldust poliitikute ja riigikogu institutsiooni suhtes, siis seda ka koalitsiooni poolelt, kes on teerullitaktikat kasutades “tühistanud” parlamendi töö- ja kodukorra – enam ei peeta vajalikuks kinni pidada eelnõude ja arupärimiste menetlemise tähtaegadest, ei anta võimalust esitada muudatusettepanekuid (hiljutiste Ukraina-eelnõude puhul), ei anta opositsioonile sõna jne. On loodud olukord, kus võimuliit on opositsiooni tasalülitanud, ja see ei mõju hästi ka tuleviku koosseisudele, sest neil on ees pretsedendid.

Ja muidugi on koalitsioon hävitanud usalduse poliitikute ja poliitika vastu sellega, et valimised “võideti” pettusega – valmiskampaania käis ütluse “Lugege mu huultelt – maksud ei tõuse!” all, aga kui võim oli valskusega käes, alustati enneolematute maksutõusudega. Seetõttu on õigustatud ka opositsiooni survevõtted, sest maksutõusueelnõud on valede alusel teostatav “riigivalitsemine”.

Sots Läänemets võib unistada, et obstruktsioon on läbi kukkunud, kuid uuel aastal tuleb võimuliidul sellega veel väga palju ja valusalt tegeleda.

Uued Uudised