Vasakterror Saksamaal ägeneb: AfD pidi ähvarduste tõttu muutma valimispeo plaane

Eesti,
- Updated
©AP/Scanpix
Plakat kutsub üles valima 26. mail AfD-d.

Saksa immigratsioonivastane erakond Alternatiiv Saksamaale (AfD) pidi muutma oma europarlamendi valimisõhtu peopaika, sest sai palju ähvardusi vasakpoolsetelt terroristidelt.

“Kuna ürituspaiga operaator, tema pere, naabrid ja töötajad said massiliselt ähvardusi vasakpoolsetelt terroristidelt, oli AfD sunnitud lepingu valimispeoks lühikese etteteatamisega tühistama,” teatas partei.

Üritus pidanuks andma erakonna liidritele, nende seas esinumber Jörg Meuthenile ja kaasjuhile Alexander Gaulandile võimaluse kommenteerida nii Euroopa Liidu valimisi kui Bremeni kohalikke valimisi.

Nädalavahetusel määriti hoone aga värviga ja töötajad said telefoniähvardusi, samas kui kiri haldajale ähvardas kättemaksu, teatas AfD. Berliini politsei tütles, et erakond on neid ähvardustest teavitanud, kuid seni ei ole teatatud varalisest kahjust.

AfD lisas, et ei ole peoplaane täiesti nurka visanud vaid otsib selleks nüüd uut asukohta. Arvamusküsitlused viitavad, et erakond kogub Euroopa Parlamendi valimistel 12 protsenti häältest ja saab seega neljanda koha.

Saksamaal on vasakäärmuslased korraldanud ridamisi plahvatusi AfD ruumides või nende kõrval, ning rünnanud erakonna juhtliikmeid, tekitades neile raskeid kehavigastusi.

Allikas: BNS

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused