Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vastloodud sõnavabaduse toetusrühm Riigikogus: seisame väljendusvabaduse ja teisitimõtlemise eest!

06.05.2019
Ruuben Kaalep seisab sõnavabaduse eest.
© Artur Karask

Rühm saadikuid asutas esmaspäeval Riigikogus sõnavabaduse toetusrühma, sest teema on teravalt päevakorral.

Sõnavabaduse toetusrühma esimees on Ruuben Kaalep ja aseesimees Jaak Valge. Toetusrühma kuuluvad Urmas Reitelmann, Paul Puustusmaa, Tarmo Kruusimäe, Anti Poolamets, Kai Rimmel, Jaak Madison, Siim Pohlak, Helle-Moonika Helme, Kert Kingo ja Alar Laneman.

Ruuben Kaalep kommenteerib toetusrühma loomist nii: “Toetusrühma looma inspireeris Vabariigi Presidendi žest nädal tagasi Riigikogu ees, millega ta juhtis tähelepanu, et sõnavabadus võib olla meie riigis ohus. Nõustun temaga, sest ühelt poolt on sõnavabaduse lahutamatuks osaks saanud internetivabadus, see aga on sattunud löögi alla seoses Euroopa Liidu hiljutiste õigusaktidega. Samuti on tihti Eestis kostnud hääli nn vihakõne kriminaliseerimiseks, mis tähendaks aga väljendusvabaduse ränka piiramist ja inimeste karistamist avaliku teisitimõtlemise eest. Sellistele arengutele kavatseb meie toetusrühm kindlalt vastu seista.“

Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad parlamendi üksikliikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale, toetada või kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.