Vastloodud sõnavabaduse toetusrühm Riigikogus: seisame väljendusvabaduse ja teisitimõtlemise eest!

Eesti,
©Artur Karask
Ruuben Kaalep seisab sõnavabaduse eest.

Rühm saadikuid asutas esmaspäeval Riigikogus sõnavabaduse toetusrühma, sest teema on teravalt päevakorral.

Sõnavabaduse toetusrühma esimees on Ruuben Kaalep ja aseesimees Jaak Valge. Toetusrühma kuuluvad Urmas Reitelmann, Paul Puustusmaa, Tarmo Kruusimäe, Anti Poolamets, Kai Rimmel, Jaak Madison, Siim Pohlak, Helle-Moonika Helme, Kert Kingo ja Alar Laneman.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ruuben Kaalep kommenteerib toetusrühma loomist nii: “Toetusrühma looma inspireeris Vabariigi Presidendi žest nädal tagasi Riigikogu ees, millega ta juhtis tähelepanu, et sõnavabadus võib olla meie riigis ohus. Nõustun temaga, sest ühelt poolt on sõnavabaduse lahutamatuks osaks saanud internetivabadus, see aga on sattunud löögi alla seoses Euroopa Liidu hiljutiste õigusaktidega. Samuti on tihti Eestis kostnud hääli nn vihakõne kriminaliseerimiseks, mis tähendaks aga väljendusvabaduse ränka piiramist ja inimeste karistamist avaliku teisitimõtlemise eest. Sellistele arengutele kavatseb meie toetusrühm kindlalt vastu seista.“

Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad parlamendi üksikliikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale, toetada või kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused