Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vastutusest vabaks: vaktsiinid riknesid “vääramatu jõu” mõjul

-
18.08.2021
Valitsusel raha ja vaktsiine küllaga, mis see väike riknemine siis ära ei ole… Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

PortoRollo valitsuse puhul ei maksa oodatagi vastutuse võtmist – kiire ringkaitse, lojaalne komisjon ja tulemuseks on otsus, et ega seda asja nagunii ära hoida ei oleks saanud.

Riigisekretär Taimar Peterkopi sõnul tehti terviseameti külmlao ehitamise ja haldamises vigu igas etapis ning vigade kuhjumine viis kuumalaine ajal külmladude rikkeni, vahendab BNS.

Riigisekretäri komisjoni aruande kohaselt põhjustasid suure tõenäosusega terviseameti külmladude rikke hoone projekteerimisel ja ehitamisel tehtud vead, mis avaldusid pikemat aega kestnud kuumaperioodi jooksul.

Peterkop nentis, et tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti hinnangul oleks külmladu oleks varem või hiljem kindlasti lakanud toimimast. “Pea igas etapis on tehtud vigu ja nende vigade kuhjumisel jõutigi rikkeni,” sõnas Peterkop.

Peterkopi sõnul on terviseameti külmladude rikke puhul kõigil osalistel oma süü kanda ning isikuliste vastutajate leidmine ei saa olema lihtne – terviseameti külmhoone tellijad ning hanke läbiviijad ei tööta enam Riigi Kinnisvara AS-sis ning terviseametis. “Isikulist süüd on keeruline näidata,” nentis ta. “Kõik on lati alt läbi jooksnud, kõigil on oma süü kanda.” Aga Tervisemet ja ministeerium, kelle haldusala see on?

“Kas keegi kannab kriminaalvastutust – see on prokuratuuri asi. Kas tsiviilvastutust – see on rahandusministeeriumi ja Riigi Kinnisvara AS-i asi. Lihtne see ei saa olema,” sõnas riigisekretär, tunnistades, et ta on riigiametites töötanud üle 20 aasta, kuid juhtunu asjaolud olid ka tema jaoks nii üllatavad, et tal “vajus suu lahti”.

Seega hajutasid riigisekretär ja tema komisjon vastutuse hästi laiali – no ei hakata ju iga etapi süüdlasi kohtu ette tooma. Kui aga on palju süüdlasi, siis pole vaktsineerimise (ja vaktsiinide säilitamise) haldusala eest vastutajal ehk töö- ja terviseministril Kiigel, peaministrist rääkimata, vaja vastutust endale võtta, sest tegu oli ebaõnnestunud hanke ja veakeste “kuhjumisega”.

Valitsus, minister Tanel Kiik oma ministeeriumiga eraldi, Terviseameti ametnikud ja muud asjapulgad võivad nüüd rahulikult edasi sebida – seekordne laks läks mööda. Tänu truule riigisekretärile ja “õigele” komisjonile. (BNS-UU)

Kommenteerib EKRE Riigikogu saadik Urmas Reitelmann: “Järjekordne näide sellest, kuidas Eestist on saanud süüdimatu lollidemaa. Süüdi on natukene kõik, kuid kõige suuremat süüdlast ei ole võimalik eristada, mistõttu ei kanna mitte keegi ka vastutust. Kas keegi söendab väita, et see ei ole ametnike süvariik, kus mitte kunagi mitte keegi mitte millegi eest ei vastuta?”