Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Vene karu värise: Eesti aasta loomaks valiti pruunkaru

-
03.01.2022
Pruunkaru
© Scanpix

On kuidagi sümboolne, et tänavuseks aasta loomaks Eestis on valitud karu, keda seostatakse meil Venemaaga. Just nüüd, kui Vene karu agressiivsus oma naabrite suhtes on viimaste aastate suurim ning valitseb reaalne sõja puhkemise oht Venemaa ja Ukraina, aga selle kaudu ka NATO vahel, on pruunkaru meiegi aasta loomaks.

Miks ikkagi karu? Terioloogia selts selgitas, et karu arvukus on Eestis viimased 15 aastat olnud tõusutrendis ning asurkonna seisundit võib pidada väga heaks. “Samas tähendab suur arvukus, et tihenevad ka inimese ja karu kokkupuuted. Just seetõttu peame mõistma suurkiskjate olulisust meie looduses ning tundma nende eluviise,” lisas selts.

“Karu aastal proovime anda ülevaate sellest, millist elu Eesti karud elavad, kui palju neid meie metsades on ning miks on nende arvukus kasvamas. Kindlasti huvitab igaüht ka see, kas metsa minnes peaks karu pelgama ja kuidas teda kohates käituma peaks,” märkis selts.

Karu aasta avatakse pidulikult rahvusvahelisel karupäeval 23. märtsil Tallinna Loomaaias. Selleks ajaks on karud tõenäoliselt ka juba taliuinakust ärganud.