Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vene piiril kasvab illegaalsete migrantide surve Eestisse

-
29.12.2023
Narvas lõpeb Euroopa nüüd sõna otseses mõttes.
© Uued Uudised

Vene piirivalve pidas Petseri lähistel kinni veel 23 Lõuna-Aasia päritolu inimest, kes üritasid üle rohelise piiri Eestisse pääseda – viimase nädala jooksul on Vene ja Eesti piirivalve selles kandis tabanud juba poolsada ebaseaduslikku piiriületajat, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.

Vene piirivalve teatas neljapäeva õhtul, et pidas Petseri rajoonis piiritsoonis kinni kaks välismaalaste gruppi, kokku 23 inimest, kes plaanisid ebaseaduslikult ületada Vene-Eesti piiri. Tegemist on Lõuna-Aasiast pärit inimestega.

Kuuel kinnipeetul puudusid Venemaalt lahkumist lubavad dokumendid ning nende suhtes algatati teate kohaselt kriminaalmenetlus. Teised võeti Petseri kohtu otsusega halduskorras vastutusele ning neid ootab trahv ning väljasaatmine Venemaalt.

Alles kolmapäeval teatas Vene piirivalve, et pidas kinni kaheksa Lõuna-Aasiast pärit isikut, kes üritasid üle rohelise piiri Eestisse jõuda, et otsida Euroopa Liidus paremat elu.

Laupäeval, 23. detsembril peeti Oudova rajoonis kinni 11 Lähis-Idast ja Põhja-Aafrikast pärit inimest, kelle siht oli samuti jõuda üle piiri Eestisse. 21. detsembril aga pidas Eesti piirivalve Setomaa vallas kinni kaheksa tumedanahalist välismaalast, kes olid ebaseaduslikult Eestisse saabunud.

Julgeolekueksperdi Erki Koorti sõnul ei tundu illegaalide näol olevat siiski  inimestega, kelle ees Soome hiljaaegu piiripunktid kinni pani ning kes nüüd Eesti kaudu pääsu Euroopasse otsivad. “Soomes oli Põhja-Aafrika kontingent, aga see siin on teine seltskond. Ei saa välistada, et mingi vahendaja on vanglast välja saanud ja katsub jälle selle asjaga tegeleda.”

Koorti hinnangul ei näe Eesti piiri taga viimase nädala jooksul toimunud kinnipidamised välja, nagu üritaks Venemaa meie vastu hübriidrünnakut alustada, nagu selle käes on kannatanud Poola, Läti, Leedu ja viimati Soome. “Et venelased ise neid kinni peavad, tundub rohkem, et tegemist on kellegi (s.t inimsmugeldajate) isetegevusena.” (BNS)