Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vene raha sotside näppude vahel? Vakra pundiga liitus slaavi miljonäri tütar

-
15.06.2017
Laadime sisu...

Hiiglasliku laevaehitusettevõtte BLRT Grupi suuruselt teise osaniku Valeri Kovalenko tütar Anastassia Kovalenko astub sotside teatel SDE-sse ja kandideerib Tallinnas. Valeri Kovalenko on BLRT Grupi väikeaktsionär, Äripäev hindas rikaste topis Valeri virtuaalse varanduse väärtuseks ligikaudu 60 miljonit eurot. 

Õigus- ja majandusmagister Anastassia Kovalenko on sotsialist Rainer Vakra väga hea sõber juba pikemat aega. Anastassiaga lähedalt lävinud inimene arvab, et “Rainer Vakra lihtsalt hiilis ilusat ja rikast tüdrukut. Ja tüdrukul oli uhke tunne kooli ajal, et kuulus inimene temaga räägib”. “Nüüdseks on Anastassia sotsialist Vakrast kindlasti vaimselt üle. Tundub, et Anastassia valis selle platvormi, mis talle ette anti. Ega ta ju IRL-i või Reformierakonda saanud minna, sest Reformierakond on ilmselt BLRT enamusosaniku (mõtleb Fjodor Bermani – UU) taskus,” lisas UU-ga kõnelenud allikas.

Anastassia isa Valeri Kovalenko on aastaid BLRT grupi väikeaktsionärina enamusosaniku perekond Bermaniga kohtus käinud. BLRT aktsionäridel tekkis majandusaasta aruande õigsuse kohta esimest korda küsimus 2012. aastal, kui BLRT teatas, et oli 2012. aastal esimest korda kahjumis. Seda olukorras, kus ülejäänud laevandussektori majandustulemused olid head. Väikeaktsionärid tegid ettepaneku dividendide maksmiseks, aga suuraktsionärid ei olnud nõus.

Väikeaktsionärid osutasid tähelepanu võimalusele, et äkki moonutas BLRT oma 2012. aasta majandustulemusi sama aasta lõpus alanud kohtuvaidluse tõttu, kus väikeaktsionärid nõudsid BLRT-lt kohtu kaudu dividendide maksmist. BLRT tõrjus väikeaktsionäride dividendinõuet selles kohtuasjas väitega, et BLRT on langenud kahjumisse ja dividende maksta ei ole võimalik.

Väikeaktsionär Mihhail Gnidin juhtis toona tähelepanu sellele, et majandusaasta aruande projektist lähtuvalt on BLRT Grupi kasumlikkus oluliselt kukkunud, samal ajal on kõrgema juhtkonna tasud kasvanud 40 protsendi võrra, 3,8 miljoni euroni. Juhtivtöötajate palgafond kasvas 65protsenti. Mihhail Gnidinile kuulus tol hetkel kokku 16,34% BLRT Grupi aktsiaist.

Koosoleku protokolli järgi võeti vastu majandusaasta aruande kinnitamise otsus, mille poolt anti 53,932% häältest. Otsuse vastu oli 45,136% häältest. Hagejad hääletasid otsuse vastu ja esitasid ka eriarvamuse. Hagejate arvates sisaldab aastaaruanne valeandmeid ja BLRT ei olnud 2012. aastal tegelikult kahjumis. Aastaaruande kinnitamise otsuse poolt hääletasid enamusaktsionärid, kes kuulusid ise juhtorganitesse.

Pikk vaidlus lõppes 2015. aasta novembris riigikohtus, kes hindas valeks BLRT esindajate, maakohtu ja ringkonnakohtu seisukoha, et majandusaasta aruannet ei saa sisuliste vigade tõttu vaidlustada. Ühtlasi lõi see pretsedendi, sest Eesti õigusruumis puudus seni võimalus ekslikke majandusaruandeid vaidlustada.

Väikeaktsionäri Valeri Kovalenko tütar, õigusteaduskonna magister Anastassia Kovalenko sõnul ei ole BLRT esitanud menetluses nimetatud puudustele mitte ühtegi sisulist vastuväidet. „BLRT on märkinud üksnes paljasõnaliselt, et kuivõrd audiitor on vaidlustatud aruande heaks kiitnud, siis peab see olema õige ega saa sisaldada vastuolusid,“ märkis Kovalenko.

Samas on audiitori roll tema sõnul lihtsalt üle vaadata andmed, mille juhatus talle esitab. “Kui juhatus jätab audiitorile andmeid esitamata, ei saa audiitor neid ka hinnata,“ lausus Kovalenko. “Audiitor ei kontrolli aruande alusandmete õigsust.” Seega ei piisa tema sõnul vaid auditeerimisest, et olla kindel, kas aruanne on korrektne.

Vaidluse tekkimise ajal kuulus sotsidega liitunud Anastassia isale Valeri Kovalenkole 22,92% BLRT Grupi aktsiaist.

UU