Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vene suursaatkonna tänavalõigu ümbernimetamiseks kogutakse allkirju

-
22.04.2022
Meeleavaldus Ukraina toetuseks Vene saatkonna ees.
© Uued Uudised

Laupäevast saavad Tallinnas linna registreeritud elanikud allkirjastada Tallinna linnavalitsusele suunatud rahvaalgatuse Venemaa Föderatsiooni suursaatkonna esise tänavalõigu ümbernimetamiseks Ukraina toetuseks.

Pikk 19 hoone esise tänavalõigu kogupikkuseks on 22 meetrit ning vaid selle lõigu ümbernimetamisel jääks puutumata Pika tänava nimetraditsioon.

“Venemaa saatkonna esise lõigu ümbernimetamist on vaja, sest see annab saatkonna töötajatele ja Kremlile kindla signaali sellest, et tallinlased ja Tallinna linnavalitsus mõistavad kõigil tasanditel hukka vägivalla, sõjakuriteod ja genotsiidi Ukraina rahva vastu. Sarnase sammu on juba ette võtnud teised Balti riikide pealinnad, aga kaugemalt ka näiteks Tšehhi ja Albaania,” ütles petitsiooni algataja riigiteadlane Hannes Nagel.

Rahvaalgatus on suunatud Tallinna linnavalitsusele, sest just Tallinna linn on pädev selles küsimuses otsustama. “Linn on praegu võtnud otsuseks luua Ukraina väljak Lembitu parki. See on kena žest, aga ei täida eesmärki – ka Ukraina välisministeerium on otseselt palunud just Venemaa Föderatsiooni suursaatkonna esise, Pikk 19 hoone pikkuse lõigu ümbernimetamist. See saadab kõigile saatkonna töötajatele selge ja mõistetava sõnumi, lisaks toimuvad selle tagajärjel ka praktilised muutused nagu saatkonna töötajate visiitkaartidele näiteks “Vaba Ukraina 1″ aadressina kandmine,” märkis Nagel.

Petitsiooniga saab tutvuda ja sellele oma kommentaare esitada portaalis rahvaalgatus.ee, algatuse tekst on saadaval eesti keeles, peagi ka vene ja inglise keeles. Algatust saab allkirjastada laupäevast, 23. aprillist, arvesse lähevad Tallinna linna ametlikult registreeritud isikute allkirjad.

Tallinna linnavalitsusele petitsiooni esitada siis, kui see on kogunud vähemalt ühe protsendi omavalitsuse hääleõiguslike elanike allkirjadest ehk umbes 4400 häält. Kogutud allkirjade arvul saab vahetult silma peal hoida samas portaalis, rahvaalgatus.ee.

Algatuse Facebooki leht on “Ärksad tallinlased”, seal jagatakse ka ülevaateid rahvaalgatuse seisust. (BNS)