Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vene vägede lahkumise aastapäeva puhul tuleb Tallinnas ilutulestik

-
29.08.2019
Ilutulestik Tallinnas uusaastaööl. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Vene vägede väljaviimise 25. aastapäeva puhul toimub laupäeval Tallinnas ilutulestik, mis on nii rõõmuväljendus kui ka hea vastus Venemaa kavatsusele teha saluute Baltikumi pealinnade “vabastamise” puhul.

31. augustil möödub 25 aastat päevast, mil vastavalt juulilepetele viidi Eestist välja Vene relvajõud. Välisministeerium meenutab sündmust laupäeval ilutulestikuga kell 21.10 Tallinnas Kuberneri aias. Samas kohas tähistati Vene vägede väljaviimist ilutulestikuga ka 25 aastat tagasi.

„26. juulil 1994. aastal allakirjutatud juulilepped, mille kohaselt lahkusid Vene väed Eestimaa pinnalt hiljemalt 31. augustiks, oli iseseisvuse taastanud Eesti jaoks esimene suur diplomaatiline koostöösaavutus meie liitlastega läänes,“ sõnas välisminister Urmas Reinsalu. „Samas olid läbirääkimised Eestile ka suur proovikivi,“ lisas ta.

“Vene vägede väljaviimine toimus 1994. aastal, see oli Eesti diplomaatia võit, mis saavutati paljus tänu riigitegelastele ja diplomaatidele ning nende suhete võrgustikule lääneriikides,“ ütles välisminister, viidates sellele, et mitmed rahvusvahelised organisatsioonid ning lääneriigid aitasid survestada Vene Föderatsiooni, et jõuda vägede väljaviimise küsimuse lahendamiseni.

Vene vägede lahkumine 1994. aastal avas Eestile lõplikult tee iseseisvaks arenguks.