Vene viisad: Urmas Paet täna ja kümnekonna aasta eest on nagu öö ja päev. Venemaa on sama

Eesti,
- Updated
©AFP/Scanpix
Reformierakonna poliitikud on tuntud valetajad ja vassijad – Urmas Paet koos Kallaste poliitduoga.

Kõige valjuhäälsemad sõnavõtjad poliitilisel maastikul on tavaliselt need, kes mõne aja eest on täiesti vastupidist väitnud, eriti Reformierakonna tegelased.

BNS vahendab: Euroopa Parlamendi saadiku Urmas Paeti sõnul peaks Euroopa Liidu (EL) Nõukogu peatama Venemaa kodanikele seni väljastatud turismiviisade kehtivuse ning lõpetama uute viisade väljastamise.

“Vene turistide reisimine Euroopa Liidu ja Schengeni riikidesse ei lähe praegusel ajal kohe mitte,” ütles Paet. “Euroopa Liidu nõukogu saab teha otsuse, mille kohaselt peatatakse seni väljastatud turismiviisade kehtivus ning uusi ei väljastata. Venemaa režiim, mis peab naaberriigis sõda, saab eksisteerida ainult oma riigi elanike toel. Kuritegeliku režiimi hoidmisel on oma hind.”

Objektiiv meenutas juba aastate eest: 2008. aasta 12. märtsil kirjutas Õhtuleht: “Välisminister Urmas Paeti sõnul ei ole tulevikus välistatud viisavabaduse kehtestamine Euroopa Liidu ja Venemaa vahel.” Vene-Gruusia sõda siis veel polnud toimunud.

2011. aasta jaanuaris ütles Urmas Paet riigikogu infotunnis, et toetab viisavabadust Venemaaga, kuid osutas mõnedele n-ö tehnilistele asjaoludele, mis vajavad veel lahendamist.

9. veebruaril 2011 avaldas viisavabadusele Venemaaga jõuliselt toetust väljaanne Äripäev (meenutagem, et toona polnud pronksiöödest möödunud veel nelja aastatki ning Gruusia sõjast oli kulunud umbes kaks ja pool aastat): “Viisavabadus Venemaaga – teeme ära!”

“Välisminister Urmas Paet ütles eile riigikogu ees esinedes, et viisavabadus Venemaaga on pikas perspektiivis loomulik areng. Ehk see on vaid aja küsimus. Äripäeva arvates on see igati mõistlik jutt. Ammugi oleks juba aeg meil see vaenukirves maha matta ja Venemaaga heanaaberlikult suhtlema hakata,” kirjutas Äripäev.

Muidugi on tegu enam kui kümne aasta taguste sündmustega, aga mis siis, kui Venemaa olekski tollal viisavabaduse saanud – ehk oleks Ukraina juba alla neelatud ja lahingud käiksid Baltikumis.

Veel huvitavam on Objektiivi info viisavabaduse vastaste kohta 2011. aastal.

EKRE eelkäija Eesti Rahvuslik Liikumine asus seisukohale, et viisavabaduse kehtestamine Venemaaga on otseselt vastuolus Eesti rahvuslike huvidega, äärmiselt ohtlik julgeolekule ja perspektiivis kogu Eesti riigi ja rahva eksistentsile. ERLi juhatuse liige Henn Põlluaas ütles:

“Tänases olukorras, kus Eesti ei kontrolli piiriülest rännet EL suunalt, ei oma vähimatki ülevaadet juba niigi sisserännanute tegeliku arvu suhtes ja ei oma ka Venemaaga illegaalsete immigrantide tagasivõtmise lepingut, on meie poliitikute valmisolek sõlmida Venemaaga viisavabadus kuritegelik ja eesti rahvast hukutav.”

Mart Helme hinnangul tähendaks see sisuliselt viisavabadust kogu SRÜ-ga. Muuhulgas küsis ta:

“Mind isiklikult huvitab ka see, kas Aaviksoo [Jaak Aaviksoo] ja teised viisavabaduse eestvõitlejad on juba praegu nõus võtma ka vastutuse selleks puhuks, kui viisavabadus ei too mitte neid positiivseid tulemusi, mida nemad loodavad, vaid annab hoopis need negatiivsed tulemused, mida viisavabaduse vastased kardavad? Ja kui nad on nõus vastutama, siis kuidas? Ning kelle mandaadiga kavatsevad nad üldse astuda sedavõrd riskantse sammu? Kas eesti rahvalt on midagi küsitud?”

Uued Uudised

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused