Venelased PBK ja RTR inforuumis – ega kartellipoliitikud neid sealt ära tuua eriti soovigi

Rubriik Eesti On
Vene karu
©Reuters/Scanpix
Vene karu

Liigoptimistide kohta on öeldud, et nemad näevad ka surnuaia ristide asemel plusse. Nii on ka Kantar Emori uuringuga PBK vaadatavuse langustendentsi kohta.

Aastaid Eestis kõige populaarsemaks venekeelseks telekanaliks olnud PBK langes märtsis konkurentsis jagama teist-kolmandat kohta. Võrreldes hiilgeaegadega on PBK vaadatavus Eestis kukkunud ligi kolm korda. Kõige populaarsemaks venekeelseks telekanaliks tõusis Venemaa riiklik telekanal RTR Planeta, mida vaatas 5 protsenti kõigist Eesti elanikest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui võtta aluseks vaid venekeelsed Eesti elanikud, siis ka seal oli esikohal RTR Planeta. Mitte-eestlastest vaatas RTR Planetat 15,1 protsenti, PBK-d 12,3 ning NTV MIR-i 11,6 protsenti, vahendab ERR.

Optimismiks ehk arvamuseks, nagu tuleks venelased üle Eesti riigimeedia inforuumi, pole seega mingit põhjust – nad on lihtsalt Vene propagandakanalilt üle kolinud Venemaa riiklikule meediakanalile ehk siis kutseliste propagandistide asemel kuulavad Putinit ennast.

Tegelikult on alust arvata, et ega Eesti kartelliparteid väga soovigi venelaste ületoomist Eesti riigi inforuumi. Esiteks saavad nad aru, et suurema osa venekeelse kogukonna lõimimine Eesti ühiskonda ja neist lojaalsete kodanike kujundamine on selge jama. Erinevusi selleks on meie vahel selleks liiga palju, eriti ajalookäsitluses, mis on mõlemalt poolt valus teema.

Venelastele on jätkuvalt ja isegi kasvavalt oluline nende Võidupüha 9. mail ja vähemal määral Tallinna “vabastamine” 22. septembril, mille tähistamine on samas meile vastuvõetamatu. Venelased omakorda irvitavad meie küüditamise aastapäeva kurbade hetkede üle, mis sai tõestust tänavu 25. märtsil. Sündmused 1939.-1949. aastatel on kahe kogukonna käsitluses sedavõrd erinevad, et mingeid kokkupuutepunkte ei saagi tulla ja need asjad ei jää kummaltki poolt ka niipea tahaplaanile, takistades seega “lõimumist” täiel määral.

Kuna võimulolijad loodavad kõigest hingest NATO vihmavarju ja Euroopa Liidu peale, siis lubavad ja soovivadki nad vene kogukonna omaette hingitsemist ega tahagi neid Eesti inforuumi. Miks siis? Sest kartellierakonnad ei taha kuulda nende häält Eesti ühiskonna ees seisvate probleemide lahendamisel – see hääl võib olla liiga erinev sellest, mida venelastelt tegelikult oodatakse! Parem seda häält ärgu olgugi!

Kohalike valimiste eel selgus Lasnamäel tehtud küsitlusest, et sealsed lihtsad venelased toetavad jätkuvalt Savisaart ega tea suurt midagi Keskerakonna sees toimuvast. Keskidel ongi vaja, et nad ei teaks seda, kuidas riigi kohtusüsteem invaliidist Savisaart kotib ja arvaksid, et ta on endiselt erakonnas tegija – siis annavad nad hääled KE kandidaatidele, kuigi erakond on kunagise esimehe ammu maha kandnud. Mida vähem venelased Savisaare liinist loobumisest ja tema mõnitamisest teavad, seda parem!

Teine asi, mida KE kindlasti vene valijateni viia ei taha, on meeletu korruptsioon Tallinna linnavalitsuses, kuigi venelased on selles suhtes mõistvamad. Ilmselt vargusjuhtumite kohta Keskerakonna võimu all olevast linnameediast midagi välja ka ei loe. Las vene inimesed arvavad endiselt, et linnaisad andsid tasuta ühistranspordi, Lasnamäe õigeusu kiriku ja palju muudki, ning et nad jätkavad samamoodi. Ehk siis kokkuvõtvalt – Keskerakonnale pole vaja, et tavaline venekeelne inimene ei teaks, kui mäda on olukord riigis. Las nad hingitsevad edasi sama uskumusega, nagu valitakse ka Venemaal pidevalt Putinit tagasi – peaasi, et hullemaks ei läheks.

Kui aga minna selle juurde, miks teised kartelliparteid venelasi PBK-RTR-i inforuumist välja tuua ei taha, siis taas on põhjuseks soov, et nad räägiksid riigi poliitikas igas küsimuses vähem kaasa. On ju näiteks teada, et venelased on kõvasti homofoobsemad kui eestlased, ja kui tõmmata nad kooseluseaduse arutelusse, siis lasevad nad selle koos teiste vastastega kolinal põhja. See maksab kõigi nende Lääne lolluste, sealhulgas ka sooneutraalsuse kohta – tugevate peretraditsioonidega venelasi nendesse aruteludesse ei taheta, need asjad tahetakse seadusteks teha nendeta, eestikeelses seaduseloomes.

Kuigi absoluutne enamik venelastest on immigrandid, on ohtlik neid tõmmata ka aruteludesse immigratsioonipoliitikast. Jah, Keskerakond koos oma praeguste koalitsioonipartneritega ajavad tugevat venestamispoliitikat, eriti odava tööjõu sisseveo kaudu, aga nad ei saa seda valjusti maha hõigata, sest siis kaotaks KE eestlaste toetuse. Sestap aetakse asju vaikselt, ühiskonna venestamise märkamine jäetakse nende endi hooleks. Kuigi venekeelne elanikkond tervitaks venelaste, ukrainlaste ja valgevenelaste sissetoomist, ei pruugi nad sama arvata moslemite ja neegrite ekspordist – karta on, et nad keeravad pigem nende vastu, sest ka ksenofoobia on venelaste seas tugev.

Siit tulebki esile kartellierakondade tahe hoida venelased jätkuvalt omaette ruumis, lootes samas, et nad ei julge ega taha mässama hakata. Mis aga puutub rahvuskonservatiividesse, siis meie eesmärk on Eesti omariikluse ning eesti rahva, tema keele ja kultuuri alleshoidmine, selle saavutamiseks tuleb eestlusele anda teatud prioriteedid ja kõik praegused Eesti inimesed on “omad”, kui nad põlisrahva seda tahet tunnustavad.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused