Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Venemaa elanikud valetavad piiril end sõjapõgenikuks

-
25.05.2022
Eesti idapiiri väljaehitamine ajutisele kontroljoonele näib valitsuse jaoks olevat teisejärguline. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Kagu piiripunkti kaudu on viimastel päevadel üritanud Eestisse pääseda kümmekond Venemaa ja Ukraina kodanikku, kes on end valetanud sõjapõgenikuks, lootes sel viisil hõlpsalt Euroopa Liitu pääseda, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.

„Eelmine nädalavahetus oli selles mõttes tähelepanuväärne, et rakendasime sisenemiskeeldu tavapäratult paljude Ukraina kodanike suhtes,“ rääkis ajalehele Kagu piiripunkti juht Peter Maran.

„Tegime sisenemiskeelu neljale Ukraina kodanikule, kelle suhtes me tuvastasime, et tegemist ei ole sõjapõgenikega, vaid alaliste Venemaa elanikega. Nad üritasid kasutada ära erilist aega ja pääseda Euroopa Liitu ilma kehtivate reisidokumentideta või omamata muid vajalikke dokumente,“ lisas ta.

Teiste hulgas on näiteks EKRE aseesimees Mart Helme hoiatanud selliste petiste eest, kes tulevad Venemaa kaudu Eestisse sõjapõgenikku mängides. Tema sõnavõtt leidis aga millegipärast mõningast hukkamõistu liberaalsete poliitikute hulgas.