Venemaa püüab ÜROs läbi suruda Baltimaade vabadusvõitluse mälestamise hukkamõistmist

Rubriik Eesti On
- Updated
97th Plenary Meeting of the General Assembly 66th session:Prevention of armed conflict: draft resolution (A/66/L.36)

Euroopa Liit taunis ÜRO-s Venemaa käsitlust rassismivastasest võitlusest, sest Venemaa algatatud vastavasisuline resolutsioon ei keskendu rassismivastasele võitlusele ega mõista üheselt hukka kõiki totalitarismi vorme.

EL-i 28 liikmesriiki, sealhulgas Eesti, otsustasid mitte toetada Venemaa poolt 19. novembril ÜRO Peaassamblee kolmandas komitees hääletusele pandud natsismi ja neonatsismi ülistamise ning rassismi, rassilise diskrimineerimise ja ksenofoobia kaasaegsete vormide vastu võitlemise teemalist resolutsiooni, teatas välisministeerium BNS-ile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti ja teised EL-i riigid jäid resolutsiooni osas erapooletuks, põhjendades, et resolutsioon ei keskendu rassismivastasele võitlusele ega mõista üheselt hukka kõiki totalitarismi vorme ning ei ole seetõttu sisuliselt terviklik ning et Venemaa on natsismi ja neonatsismiga võitlemise ettekäändel otsinud hoopis õigustusi oma tegevusele Ukrainas.

Resolutsioon avaldab “sügavat muret” “Hitleri-vastase koalitsiooni vastu võidelnute ja natsiliikumisega koostööd teinute rahvuslikus vabastusliikumises osalenuiks kuulutamise üle”. Samuti avaldatakse “sügavat muret” “äärmuslike erakondade esindajate arvu kasvu üle riiklikes ja kohalikes parlamentides”.

Resolutsiooni poolt hääletas 126, vastu hääletas neli ja erapooletuks jäi 53 riiki.

Sellist resolutsiooni on Venemaa esitanud alates 2005. aastast.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused