Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Venemaa püüab ÜROs läbi suruda Baltimaade vabadusvõitluse mälestamise hukkamõistmist

-
20.11.2015
97th Plenary Meeting of the General Assembly 66th session:Prevention of armed conflict: draft resolution (A/66/L.36)

Euroopa Liit taunis ÜRO-s Venemaa käsitlust rassismivastasest võitlusest, sest Venemaa algatatud vastavasisuline resolutsioon ei keskendu rassismivastasele võitlusele ega mõista üheselt hukka kõiki totalitarismi vorme.

EL-i 28 liikmesriiki, sealhulgas Eesti, otsustasid mitte toetada Venemaa poolt 19. novembril ÜRO Peaassamblee kolmandas komitees hääletusele pandud natsismi ja neonatsismi ülistamise ning rassismi, rassilise diskrimineerimise ja ksenofoobia kaasaegsete vormide vastu võitlemise teemalist resolutsiooni, teatas välisministeerium BNS-ile.

Eesti ja teised EL-i riigid jäid resolutsiooni osas erapooletuks, põhjendades, et resolutsioon ei keskendu rassismivastasele võitlusele ega mõista üheselt hukka kõiki totalitarismi vorme ning ei ole seetõttu sisuliselt terviklik ning et Venemaa on natsismi ja neonatsismiga võitlemise ettekäändel otsinud hoopis õigustusi oma tegevusele Ukrainas.

Resolutsioon avaldab “sügavat muret” “Hitleri-vastase koalitsiooni vastu võidelnute ja natsiliikumisega koostööd teinute rahvuslikus vabastusliikumises osalenuiks kuulutamise üle”. Samuti avaldatakse “sügavat muret” “äärmuslike erakondade esindajate arvu kasvu üle riiklikes ja kohalikes parlamentides”.

Resolutsiooni poolt hääletas 126, vastu hääletas neli ja erapooletuks jäi 53 riiki.

Sellist resolutsiooni on Venemaa esitanud alates 2005. aastast.