Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Venemaa saatkond jälle hirmutab venelasi ja keelitab neid lahkuma Eestist

-
03.03.2022
“Vene poisid, tulge üle, saate padrunilindid ette ja sõjapiletid kätte!”

Venemaa Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis tegi järjekordse provokatsioonilise pöördumise venekeelse elanikkonna poole Eestis.

Suure Ukrainat toetava meeleavalduse eel pöördus vene saatkond siinsete venelaste poole, väites, et meeleavaldajad on meelestatud nende suhtes agressiivselt ja minna miitingule on ohtlik, kuna on oodata provokatsioone Venemaa kodanike vastu. Saatkond soovitas tungivalt vältida sel ajal Tallinna kesklinna. See vale oli seda jaburam, et kuidas sa ikka eristad vene kodanikku 30 tuhande meeleavaldaja seas, ega seal keegi oma passiga ei vehkinud.

Kolmapäeval aga avaldas saatkond postituse „Vene Föderatsiooni pöördumine Venemaa kaasmaalaste poole Eestis“, kus väidetakse, et saatkond saab „rohkearvulisi pöördumisi olukorra kohta Ukrainas“.

„Jagame nördimust ja pahameelt seoses katsetega moonutada selles riigis (Ukrainas) toimuvat. Venemaa ja selle kodanike vastu on valla päästetud pretsedenditu infokampaania, mis on rajatud silmakirjalikkusele, valedele ja variserlikkusele.“ Järgneb bla-bla-blaa Venemaa õilsast erioperatsioonist ja mahavaikitavast Donbassi ja Ukraina elanike genotsiidist

„Tuleb teateid ähvardustest ja provokatsioonidest venekeelsete kodanike suhtes Eestis. Soovitame tungivalt elu ja tervist ohustavate olukordade tekkimisel pöörduda viivitamatult kohalikesse õiguskaitseorganitesse. Palve informeerida sellest operatiivselt…“ järgneb Venemaa esinduste nimekiri, kuhu võivad pöörduda „ohustatud“ venelased.

„Säilitage rahu, ärge alluge provokatsioonidele, pidage kinni isikliku turvalisuse eeskirjadest,“ palub vene saatkond.

Pärast kõiki neid hirmutamisi – et venekeelsete elu ja tervis on Eestis ohus – saabub selle eelmängu kulminatsioon: „Praegusel ajal organiseeritakse venemaalaste väljavedu Euroopa riikidest. Venemaa kodanikud, kes elavad või ajutiselt viibivad Eestis, võivad pöörduda sel eesmärgil Venemaa Välisministeeriumi kuumale ööpäevaringsele liinile…“ järgnevad täpsed andmed, numbrid (ka Rosturizmi kuuma liini oma), vene konsulaarosakondade ja Eesti piiriületuskohtade nimed.

Nii saaks ju kätte mitu jänest korraga: tekitada kohalike venekeelsete hulgas ärevust, umbusku teiste eestimaalaste vastu, mida saaks kasutada kõikjal väljavilistatud raisakotkas Lavrov oma järjekordses paskvillis Eesti aadressil, aga ka avitada Venemaa presidendi virelevat riiklikku programmi „vene kaasmaalaste“ tagasikolimiseks ajaloolisele kodumaale. Kahuriliha on ju Venemaal praegu hädasti vaja.

Peab ütlema, et Venemaa saatkond ilmutab sealjuures ka head huumorit, rääkides „venemaalaste väljaveo organiseerimisest Euroopa riikidest“. Kas jutt käib loomavagunitest? Selleks tuleb korraldada nende vaesukeste kinninabimist Euroopas, nagu Venemaal korraldatakse ajateenistusest iga hinnaga kõrvale hiilivate kutsealuste töönduslikku püüki politsei, kaardiväe ja koputajatest naabrite abil.

Sest ainult raske ajupuudega inimene tahaks praegu kolida Venemaale näiteks Šveitsist.

Ivan Makarov