Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO | Elmar Vaher: Eestisse on tulnud 55 000 sõjapõgenikku, neist 20 000 on edasi läinud

-
06.05.2022
Laadime sisu...

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ütles eile ETV “Esimeses stuudios”, et Eestisse on tulnud 55 000 sõjapõgeniku Ukrainast, neist 20 000 on kasutanud Eestis transiidimaana ja siit edasi läinud ning praeguseks on Eestisse jäänud talle teadaolevalt 35 000 sõjapõgenikku. Samas pole tal teadmist, kuidas toimub nende tagasiminek.

Lisaks rääkis ta, et politsei tegeleb pidevalt valeuudiste kummutamisega, näiteks tõi ta selle, et sõjapõgenikud pole AIDSi siia toonud, kuid selle kinnituseks ta mingeid fakte ei esitanud. Terviseamet teatas alles paar nädalat tagasi, et Ukrainast saabunud inimesed ei pöördu tervisekontrolli ja nakkushaiguste sagedus kasvab.

Terviseamet on tähele pannud Ukraina põgenikke silmas pidades osa nakkushaiguste esinemissageduse kasvu, mis on ameti hinnangul praegust olukorda arvestades ootuspärane, kirjutas Postimees.

Saates oli Elmar Vaheriga siiski põhiteema 9. maiga seonduv.

“Sõja algus, 24. veebruar muutis väga palju, nii ka Eestis. Alates sellest ajast oleme väga selgelt otsustanud, et sümboolikaga seotuga, just sellega, mis õigustab Putini režiimi, tegu Ukrainas, kus tapetakse inimesi, tuleb tegeleda teistmoodi. Oleme seda ka teinud,” ütles Vaher. Tema sõnul on politsei alustanud vaenuliku sümboolikaga seoses üsna palju menetlusi.

“Kõik need sümbolid, mis täna on Ukrainas Vene tankidel, Vene sõduritel, kes tapavad tsiviilisikuid, vägistavad ja röövivad, kõik need sümbolid kiidavad takka Putinit ja Putini režiimi. Ja tõepoolest, nende sümbolitega täna ringi käimine pole väärikas,“ rääkis ta.

Lihtsalt ei ole väärikas?! Sini-must-valget lippu võimaliku provokatsiooniallikana ta enam ei maininud.

Allikas: ERR