VIDEO: Hanno Tamm Porkuni lahingu aastapäeval: ristid lasi õhkida marssal Jazov

Eesti, Video,

Väike-Maarja muinsuskaitsja Hanno Tamm rääkis Porkuni vennatapu lahingu 75. aastapäeval sellest, millised raskused olid Saksa mundris hukkunud eestlaste matmispaiga tähistamisel.

Punaarmeelased maeti Loksa külla, kuhu ehitati memoriaal, see koht oli korras ja seal korraldati nõuk aegseid tseremooniaid. Saksa pool el langenud maeti Saueväljale ja Vistla külasse kahte tähistamata ühishauda.

1980ndate lõpus võttis Hanno Tamm oma suureks eesmärgiks need hauad tähistada. Esimene vaskrist lasti öövarjus võimude poolt õhku, edasi langesid ristid korduvalt metallivaraste saagiks. Lõpuks paigaldati sinna puitrist ning tänaseks on kerkinud sinna rahvuskivist memoriaal.

Hanno Tamm lõpetas oma kõne sooviga, et tema peatse 80. sünnipäeva kingiks on teadmine, et Porkuni lahingu mälestuspäev kujuneb igaaastaseks üleeestiliseks ürituseks.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused